CoinMarketCap’ten Yeni İş Metodu

Kripto veri takipçisi CoinMarketCap.com (CMC), geliştiricileri ve fonları hedefleyen profesyonel ve ücretli bir API başlattı.

Yeni ürün, geliştiriciler ve fonlar için, kripto ürün fiyatları, piyasa kapitalizasyonu, değişimler ve birden fazla borsadan toplanan ticaret verilerini doğru ve ayırt edilebilir veriler sunacak bir “boru hattı” hizmeti vermeyi amaçlamakta.

 

Ücretli Profesyonel Hizmet

CMC’nin açıklamasına göre, yeni özellikler bir ücret karşılığında sunulacak ve hobi amaçlılara için ayda 79 dolardan ve profesyoneller için 699 dolardan başlayacak ücretlerle sunulacak. Bu ikinci seçenek, “kripto projelerini ölçeklemek için en iyi yöntem” olarak pazarlanmakta ve alınan verileri beş yıllık bir zaman dilimi kadar geriye dayandırabilmekte.

CMC, yeni API’si, yeni kripto ürünlerinin çeşitlendirilmesine ve yeni ortaya çıkan sanayiye yatırım yapan, sayısı gittikçe artan kurumsal fonlara yanıt olarak sunulmakta. Proje, API’nın bugünkü lansmanından önce kullanıcılar tarafından bir ay kadar süren bir beta test aşamasından geçtiğini belirtiyor..

Yeni API ayrıca, vadeli işlemler, opsiyonlar ve borsa dışı piyasalar desteği ile kripto bazlı türev piyasalarını takip ediyor.

Yeniden şekillenmeye devam eden, beş yaşındaki CMC markası, bu yıl Ocak-Mayıs ayları arasında 60 milyondan fazla tekil ziyaret aldığını bildirerek, spiral bir büyüme gösterdi.

 

 

Kaynak: