Bitcoin ETF’lerinde Son Durum

Bitcoin ETF konusu, son birkaç hafta boyunca gündemden düşmedi. Pek çokları sıranın ucunda, onay bekliyor, ama tüm gözler CBOE destekli VanEck/SolidX teklifine bakıyor gibi görünüyor.

Geçtiğimiz yıl boyunca kripto-para bazlı borsada işlem gören fonlar (ETF’ler) için bir kaç başvuru yapıldı, birçoğu hala herhangi bir gelişmenin olmasını bekliyor.

Popüler kripto para tüccarı ve CNBC’nin Cryptotrader şovu Ran Neu-Ner, başvuruları ve onların durumlarını gösteren bir liste paylaştı.

Başvuruların büyük çoğunluğu ya onay bekliyor ya da geri çekilmiş. Sadece Winklevoss’un BATS BZX Borsası’ndaki Winklevoss Bitcoin Fon teklifi resmen geri çevrilen teklif olarak gözüküyor.

Tüm Gözler VanEck/SolidX Bitcoin ETF’sinde

Gemini kripto borsası sahiplerinin Bitcoin ETF uygulaması kesin bir ret ile karşılanırken, topluluk, Cboe Global Markets tarafından desteklenen, en büyük ağırlığı taşıyan başvuru için coşkulu olmaya devam ediyor.

Başvuru, Van Eyck Investment ve SolidX ile ortaklık kurmayı öneren Cboe Global Markets tarafından 26 Haziran’da yayınlandı.

SEC’in, Winklevoss Bitcoin ETF başvurusunun reddedilmesinde sergilediği şüpheciliğine rağmen, birçokları, CBOE tarafından önerilen teklifin onaylanma şansının yüksek olduğunu düşünüyor.

Ayrıca, bir SEC delegesi, komisyonun kararına karşı resmi olarak itiraz etmiş ve bu kararın kusurlu olduğu gösteren güçlü nedenler ortaya koydu. Hester M. Pierce’ın Twitter hesabına gelen 16.000den fazla yeni takipçi, delegeye olan güçlü desteği gösteriyor.

 

 

 

Kaynak: