954 Milyar Dolar Yöneten Northern Trust Corp. Dijital Varlık Gözetim Hizmeti Başlatmayı Planlıyor

Bloomberg’in, 31 Temmuz tarihli haberinde, toplam 954 milyar dolarlık aktif varlık yönetimine sahip Northern Trust Corp.’un dijital varlıklar için bir gözetim hizmeti başlatmayı planladığı bildirildi.

Şu Anda Hizmet Bedelleri Çok Yüksek

Şirketin kurumsal iş şefi olan Pete Cherecwich, Bloomberg’e, şirketin, kripto paralar gibi dijital varlıkları güvence altına almaya yönelik bir strateji geliştirmeye başladığını söyledi. Firmanın, mevcut saklama hizmetlerine benzer bir ürün daha düşük ücretler talebiyle sunmayı hedeflediğini söyledi:

“Şu anda muhafaza edenlerin istedikleri ücretler oldukça yüksek, aldığımız ücretler aynı değil. Sonuçta, bunun sürdürülemez olduğuna inanıyorum çünkü verimli bir model olması gerekiyor.”

Chicago merkezli Northern Trust Corp, şu anda varlıklarının bir kısmını kripto vadeli işlemlerine yatırım yapan çeşitli fonlara muhasebe hizmetleri sunmaktadır. Cherecwich’e göre, daha en az 12 ay kadar firma, dijital varlıklar için bir saklama ürünü sunamayacak.

Bu bahar, Northern Trust, denetleyici devi PwC ile ortaklaşa, denetim firmalarına, özel sermaye yaşam döngüsü etkinliklerinin güvenli bir “altın kopyasına” anında erişimlerini sağlayan “Big Four adında blok zincir destekli ürün piyasaya sürdü. Bu sistem, temel teşkil eden işlemleri daha şeffaf yaparak denetim sürecinin verimini arttıracaktır.

 

 

Kaynak: