ABD Kırsalındaki Kripto Operasyonları Enerji Tüketimi Endişesiyle İncelemeye Alındı

Washington’un kırsalındaki, müşterilerinin sahibi olduğu bir  kamu hizmet şirketi, kripto madenciliği ve benzeri blok zincir operasyonlarının elektrik başvurularını artık kabul etmeyeceğini açıkladı.

Franklin Kamu Hizmetleri Bölge Temsilcileri (PUD), operasyonları kabul etmeden önce, kripto para madenciliğinin elektrik sistemi üzerindeki etkisini araştırılmasına olanak sağlayan bir onayları erteleme kararı aldı. PUD personeli ayrıca bu yapılar için yeni bir oran düşünecek.

Başlangıçta, ucuz elektrik sebebiyle Washington ve New York kırsalına kayan madenciler, uzun vadede, yerleşimciler ve diğer işletmeler için enerji sağlama konusunda endişe duymakta olan yerel düzenleyiciler ve elektrik tesislerinin artan incelemeleri altına girdiler.

Nisan ayında, Washington kırsalındaki başka bir kamu kuruluşu olan Chelan PUD, bölgenin ve enerji sisteminin güvenliği endişesiyle, kripto madenciliğindeki yetkisiz madencilik aktivitelerinin saptanması amaçlı faaliyet erteleme kararı aldılar. Yürürlükteki tedbirler arasında para cezaları, hizmetin kesilmesi, güç hırsızlığı olarak kolluk kuvvetlerine izinsiz elektrik yüklemelerinin bildirilmesi ve kamu güvenliğini korumak için yetkililerin görevlendirilmesi yer alıyordu.

Bazı yerel otoriteler kripto madenciliği operasyonlarını daha hoş karşıladılar. Nisan ayında, Walla Walla Limanı’nda, Washington temsilcileri, Bitmain iştiraki olan Ant Creek LLC’nin bir kripto-para madenciliği projesi için 10 dönümlük arazi kiralama ve satın alma opsiyonu üzerinde oy birliği ile anlaştılar. Rakiplerin projeye olan ana kaygısı, şirketin tükettiği büyük miktarda elektrik olsa da, proje, Liman’ın iş alanı sağlama ve vergi tabanı yaratma kriterlerini karşıladı.

 

 

Kaynak: