TranferGo’dan Kripto Havale Operatörü

İngiltere merkezli servis TransferGo dünyanın kripto para ticareti sunan ilk havale operatörü olduğunu bildirdi.

 

Şu anTransferGo, müşterilerine beş ana kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) satın alma ve satma olanağı sunuyor.

TransferGo CEO’su ve kurucusu Daumantas Dvilinskas’a göre, “kullanıcı tabanımızın talebine cevap olarak” kripto ticareti seçeneği başlatıldı:

“İlk birkaç saatte 4000’den fazla kullanıcı kayıt yapmasıyla, pazarda, basit ve güvenilir bir yatırım ve ticaret çözümü için güçlü bir talep olduğunu görebiliriz.”

2012 yılında kurulan TransferGo, şu anda 600.000’den fazla kayıtlı kullanıcıya sahiptir ve otuz banka ile ortaklık kurmuştur.

Havale sınır ötesi para transferlerinde kullanılan bir yöntemdir ve 2017 yılında, gelişmekte olan ülkelere olan küresel havale akışı 466 milyar dolar gibi büyük bir meblağa ulaştı.

Bu haftanın başlarında, ödeme devi Mastercard’ın CEO’su Ajaypal Banga’nın merkezsizleştirilmiş kripto paraları yerden yere vurdu. Vahşi oynaklığı sebebiyle döviz olarak değerlendirilmeyi haketmediğini belirtti.

Haziran ayında, Rusya’nın büyük çaplı ödeme hizmeti sağlayıcısı Qiwi’nin bağlı kuruluşu Qiwi Blockchain Technologies’in (QBT), “klasik yatırım bankacılığı modeli” üzerine inşa edilmiş bir kripto yatırım bankası açtığını duyurdu. Firmanın CFO’suna göre, gelmekte HASH platform,gerekli lisansı aldıktan sonra, 2019 yılında kripto ticaret hizmetleri sunmaya başlayacak.

 

 

Kaynak: