Morgan Creek Digital’in Kurucusundan Sebepleriyle Birlikte 50.000 Dolarlık BTC Tahmini

Morgan Creek Digital’in kurucusu Anthony Pompliano, Bitcoin’in fiyatının bu yıl potansiyel olarak 50.000 dolara erişeceğine inandığını belirtti. Pompliano, ETF spekülasyonunun, kurumsal ilginin ve “insan psikolojisinin” Bitcoin’in fiyatında bir artışı tetikleyeceğini söyledi.

 

 

Eski Kurumlar Gelişmeleri Yakalaması Gerekiyor Yoksa Alakasız Addedilecekler

Pompliano, bu yüksek tahminini geçtiğimiz Perşembe günü Cheddar’s Crypto Craze’de yaptı. Eski Facebook çalışanı yayımda şunları söyledi:

Gelecekte bir noktada 50.000 dolar seviyesine varacak kadar yüksek bir güven düzeyine sahibim. Ve bu yılın sonunda olacağına dair bir miktar güvenim var. Bunu % 30-40 oranında söylüyorum.

Pompliano için, bu iyimser bakışının arkasında, en başta insan psikolojisi olan üç neden var. Pompliano, piyasanın “bir sonraki büyük yuvarlak sayıya” doğru yöneldiğini ve bunun 50.000 dolar seviyesi olduğuna inanıyor.

Pompaliano, birçok uygulama için Bitcoin ETF spekülasyonlarının dönmesi US. SEC’in ani dönüşünün sebebi olduğunu açıkladı. Ancak, yakın gelecekte olacak bir onay için daha az iyimser:

Gelecek 30 gün içinde onaylanacağını düşünmüyorum, ancak göreceğiz. Bu konuda heyecan duyan birçok insan var.

Pompliano ayrıca şu anda Bitcoin ve daha geniş kripto pazarına, kurumsal bir ilgi artışı olduğunu vurguladı. Bu ilginin artışa yol açacağını düşündüğünü de belirtti:

Üçüncüsü kurumsal paraya bakarsanız – bu fonlara geliyor, vadeli işlem sözleşmelerine vb. geliyor. Bu ürünlerin bazılarının hacimlerinde gerçekten büyük artışlar görmeye başlıyorsunuz ve bence bu varlığın değerini yıl boyunca daha da yukarıya çıkacağını söyleyen bir hatırlatma.

Bakış açısını özetleyen Pompliano, dünyanın hızla dijitalleştiğini belirtti. Pompliano’ya göre, geleneksel finans kurumları şu anda dijital ürünler sunmanın yanı sıra, bu tür teklifler için yeterli arayüzler sunmak için hazırlanıyorlar. Morgan Creek Digital’in kurucusu, bunun eski kurumlar için saf bir hayatta kalma meselesi olacağını söyledi:

“Yaptıkları şeyleri dijitalleştirmeliler ya da alakasız addedilecekler.”

 

 

Kaynak: