Bogart, Bitcoin’i Kav Kutusuna Benzetti

Blockchain Capital’in ortağı Spencer Bogart, Bitcoin’i (BTC) kav kutusu ile karşılaştırdı ve CNBC’ye değerinin birden fazla “katalizör” sayesinde daha da artabileceğini söyledi.

CNBC’nin Fast Money programına konuşan, internette ve kripto-para sosyal medyada müdavim yorumcu olan Bogart, sadece birkaç hafta önce Bitcoin’in 6.000 $ civarında işlem yaptığı zamana kıyasla belirgin bir yükseliş tonu yakaladığını belirtti.

Herhangi bir sayıda katalizör, Bitcoin’i daha yukarılara patlatabilir.

Bitcoin şu an daha yükseğe çıkmak için neden bekleyen bir kav gibi.

Bogart’ın artan iyimserliğine, çoğunluğu son 10 gün içinde gerçekleşen Bitcoin değerindeki ani %33’lük artış yancılık ediyor.

Perşembe günü BTC / USD, fiyat endeksine göre 8,233 $ civarında işlem görmüştü. Haberin yazım tarihi ile 7884 seviyelerine gerileme gözlemlemekteyiz.

Birçok yorumcu gibi, Bogart da Bitcoin’in jeopolitik ve makro ekonomik sıkıntılardaki öneminin artması, döviz ticaret fonu (ETF) olarak düzenleyiciler tarafından onaylanmasının ve blok zincir teknolojisi gelişmelerinin MasterCard gibi firmalar tarafından benimsenmesindeki potansiyelin farkındalar.

ETF onayının Eylül ayına kadar veya daha uzun bir süre beklemek zorunda kalacağı üzerine inşa edilen mutabakata rağmen, Bogart statükonun sonsuza kadar devam edemeyeceğini söyledi.

CNBC muhabirlerine, “Kedi çantadan çıktı,” diyen Bogart, ekledi:

Eğer SEC [ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu] yakında dahil olmaz ise innovasyon başka bir yerlere gitmekte.

 

 

Kaynak: