Sigorta Şirketleri İçin Yeni Keşfedilmiş Diyar: Kripto Para

Allianz, kripto endüstrinin “büyük bir fırsat” sunduğunu söylerken, daha da fazla sigorta devi, kripto para sahiplerini ve iş yerlerini hırsızlık fonu ile güvence almayı düşünüyor.

Daha Yararlı, Önemli ve Geçerli

19 Temmuz’da Bloomberg’e konuşan Allianz sözcüsü Christian Weishuber’in kripto paraların kabulünün ve ana akımın ilgisinin artması sigorta sektörünün de bu yola önemli ölçüde gireceği anlamına geldiği tahmininde bulundu.

Kripto para depolaması için sigorta büyük bir fırsat olacak.

Dijital varlıklar, reel ekonomide daha yararlı, önemli ve geçerli hale geliyor ve biz, bu alanda ürün ve sigorta kapsama seçeneklerini araştırıyoruz.

Kripto para sahipleri, sermayelerini sakladıkları araçlara göre belirsizliklerle yüzleşmeye devam ediyorlar. Özellikle merkezileştirilmiş borsalarla ilgili olarak, bu yılki Bithumb, Bancor ve dev Coincheck hackleri birçok kişinin zihninde risk unsurları kalmaya devam ediyor.

Bununla birlikte, büyük isimli sigortacılar devreye girdi ve kafa rahatlığı sağlayan imtiyazlar için aşırı yüksek prim ödemesi istiyorlar.

İngiltere merkezli Aon, kripto sigortası alanında % 50’lik bir pazar payına sahip ve bu yıl sektör içinden başvuranlara hizmet vermek için bir personel ekibi tahsis etmiştir.

Rakip XL, “bu risklere bakarken dikkatli olmalı ve tek tek her olaya göre analiz etmeli” dedi.

Acaba, sigorta şirketlerinin bu sisteme adapte olması gerçekten yararlı olacak mıdır? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

 

Kaynak: