Coinbase’in Muhafaza Hizmeti 20 Milyar Dolara Ulaştı

Büyük Amerikan ABD kripto cüzdanı ve borsası Coinbase’nin muhafaza hizmeti için yatırım fonlarından 20 milyar dolar sağlandı.

Coinbase, büyük kurumsal yatırımcılar için dijital varlıklarını saklayıcı çözümü olan “Coinbase Custody” yi 2 Temmuz’da başlattı. Yeni hizmet, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) uygun olarak faaliyet gösteren bağımsız bir broker olan Electronic Transaction Clearing(ETC) tarafından güvence altına alındı.

Konu ile alakalı kişiler, Business Insider’a, Coinbase’in 20 milyar dolarlık yatırım fonunu güvence altına aldığını ve aynı zamanda diğer büyük yatırım fonlarıyla ortaklıklar kurduğunu söyledi. Anonim kaynaklar ayrıca Coinbase’in, muhtemelen yılın sonunda, ticari yatırımcıların ticaret yapmalarına izin verecek marj finansmanı sunmayı planladığını ortaya koydu.

Cornell Üniversitesi’nde hukuk profesörü olan Robert Hockett, Business Insider’e, Coinbase’in ana aracılık hizmetlerini başlatma kararının SEC’in dikkatini çekeceğini söyledi.

“Bu, bir yandan koin borsası işleten Coinbase açısından, Komisyon’un menkul kıymet firmalarının iki rolü birleştirmeye çalıştıklarında anımsadıkları endişeyi arttıracaktır.”

Bu haftanın başlarında, Coinbase, SEC’in alım satım amaçlı menkul kıymetler olarak kabul edilen tokenleri listelemek için aldığı izin ile ilgili bir önceki beyanını geri çekmişti. Platform, ne SEC’in ne de Mali Sanayi Düzenleme Otoritesinin (FINRA), Coinbase’in önceden açıklanmış olduğu gibi bir menkul kıymet satıcısı onay vermediğini kabul etti.

 

 

Kaynak: