Yatırım Fonlarını, Kripto Kurtaracak

Milyarder Steven Cohen, kripto varlıkları ve blok zincir tabanlı şirketleri hedef alan bir yatırım fonunu destekledi. Bu, yatırım fonlarına adrenalin gibi gelecek olan kripto para ticareti desteği, Morgan Stanley’deki bir çalışan tarafından dile getirildi.

Konuyu bilen bir kişiye göre, Cohen Private Ventures, bir kripto yatırım ve risk sermayesi fonu olan Autonomous Partners’a yatırım yaptı. Steven Cohen’in sahibi olduğu fon, daha önce Facebook’ta çalışmış olan yatırım fonunun yönetim direktörü Arianna Simpson tarafından yönetilen şirketleri desteklemişti. 2015 yılında kurduğu Crystal Towers Capital’e yatırım yaptı.

Autonomous Partners, kripto para, dijital varlık ve blok zincir tabanlı şirketlere yatırım yapmakta. Fon, güvenlik, ölçeklenebilirlik ve gizlilik sağlayan protokolleri temel alan ürünlere odaklanmaktadır. Geçen yıl kuruldu ve LinkedIn’de sayfasında sadece iki çalışanı var.

Yorumda bulunmayı reddeden Steven Cohen tarafından yapılan, mevcut yatırım fonlarının modellerini kripto fonlarına uyarlamaya iten bu hamle,  kripto fonlarına olan desteğin arttığını gösteriyor. Son zamanlarda, bir Morgan Stanley çalışanı, kripto ticaretinin, bir yıl önce ölmek üzere olan yatırım fonlarını yeniden canlandırmaya yardımcı olacağını söyledi.

Bir kaynak ICO Dergisi’ne şunları söyledi:

Yatırım fonları yaklaşık bir yıl öncesine kadar yavaş ve acılı bir ölümün eşiğine gelmişti. Bu, hepsi için çifte adrenalin vuruşu oldu veya en azından içine atlayabileceği saman yığını olarak kripto ilk hedef oldu.

Kripto Ticaret Masası İçin Yarış

Morgan Stanley, Goldman Sachs ile rekabet ederek, kripto ticaretine adım atıyor. Daha fazla riskten korunmak adına, yatırım fonları ve bankalar, kurumsal ticaret işine biri ilk hamleyi yapana kadar beklemekteler. Bunun, yatırımcıların kripto alanına girmesi için bir kartopu etkisine yol açması muhtemeldir.

Coinbase zaten kurumsal yatırımcılara yönelik muhafaza teklifi ile topu yuvarlanmaya başladı. Şimdiden, kripto varlıklarına yatırım yapmak için, toplamda en az 100 milyon dolar yatıran, on tane yatırımcı buldular.

Coinbase İngiltere CEO’su Zeeshan Feroz, NewsBTC’ye daha fazla müşteri eklemek istediklerini söyledi.

 Açıkçası, muhafaza etmekte olduğumuz çok hisse var. An itibari ile projenin olgunlaştığını hissedinceye kadar huninin ağzını daralttık ve birkaç müşterimizi aldık ve pürüzleri temizledik. Daha sonra daha da açacağız.

Kurumsal yatırımcılar hakkındaki mevcut piyasa algısı, geleneksel finansal kuruluşların kripto pazarına girmeden önce daha açık düzenlemelerin uygulanıncaya kadar beklediği yönünde. Ayrıca, son zamanlarda olan Bithumb ve Bancor hack olayları gibi olaylar sebebiyle güvenli bir platform bulmak istiyorlar.

 

 

 

Kaynak: