Tezos Vakfı, Hibe Projesi Başlattı

13 Temmuz’da yayımlanan bir duyuruya göre, Tezos Vakfı, ilk resmi teklif çağrısını açık bir hibe süreci ile gerçekleştireceğini duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre, Tezos’un bu yıl Ağustos ayında hibe çağrısı, ilk hedef olarak üç ana alanı hedefliyor. Bunlar arasında “Tezos protokolünü ve ilgili teknolojilerini ilerletecek araştırmalar”, “Tezos ekosistemini destekleyecek araç ve uygulamaların geliştirilmesi” ve “gelişmekte olan Tezos topluluğunu güçlendirmek ve beslemek için çabalar” yer alıyor.

Girişimin, vakfa hibe başvurusu yapmak isteyen, topluluk üyelerini, kurumları, geliştiricileri ve diğer tarafları davet edeceği bildiriliyor. Teklif edilen tüm projeler bu üç hibe verme kategorisinden biriyle ilişkili olmalı. Ayrıca projeler aylık olarak gözden geçirilecek ve Tezos Vakıf Kurulu tarafından değerlendirilecektir.

30 Haziran’da Tezos, beta ağını başlattı ve buna projenin “dönüm noktası” dendi. Bu noktadan sonra, kullanıcılar blokları doğrulamaya başlayabilirler ya da üç hafta içinde lanse edilecek ilk yedi döngüden sonra başlayabilecekler. Tezos’un web sitesine göre, betanet’in lansmanı, gelecekte lanse edilecek beklenilen daha geniş bir ana ağ lansmanı sırasında yapılacak.

Vakıf geçtiğimiz ay, özellikle ICo’lara katılmayı isteyenler için, Müşterini Tanı/ Kara Para Aklamayı Önleme (KYC / AML) kontrollerinin eklendiğini açıkladı. Hareket, toplulukta olumsuz tepkiyle karşılandı.

 

 

Kaynak: