Sıfır İşlem Ücretli Robinhood Platformu Artık Litecoin Ve Bitcoin Cash De Destekliyor

Finansal hizmetler mobil uygulaması Robinhood, 12 Temmuz tarihli bir blog yayınına göre, Robinhood Crypto Platformu’na Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) desteği ekledi.

5 milyondan fazla kişiye ulaşan Robinhood’ın blog yazısında, “koin tekliflerimizi daha da genişletmeyi ve koin transferleri için destek eklemeyi” planladıklarını belirtti.

Robinhood, Şubat ayında sıfır-ücretli kripto işlem platformunu başlattı. Asıl olarak, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) destekleyen platform, ilk safhada California, Massachusetts, Missouri, Montana ve New Hampshire’da ABD’de ikamet edenler için aktifti. Şu anda 17 eyalette kullanılabilen uygulama, ABD genelinde kripto platformunu genişletmek için Mayıs ayında yaptıkları D serisi finansman turu sırasında 363 milyon dolar toplamayı başardı.

Haziran ayının sonunda Robinhood, kripto para mühendisleri için bir iş ilanını yayınladıktan sonra kendi kripto para cüzdanını piyasaya süreceğine dair söylentilere konu oldu. Yine Haziran ayında, Robinhood’ın kurucu ortağı ve CEO’su Baiju Bhat, egemen ulusların eninde sonunda varsayılan para birimi olarak kripto paralara geçeceğine inandığını söyledi.

 

 

Kaynak: