Opera Browser’ın Android Sürümü İçin Dahili Kripto Cüzdanı Çıkacak

Android için olan Opera web tarayıcısı, dahili kripto cüzdanı içerecek özel bir beta sürümü yayınlıyor.

Opera zaten, Ocak ayından beri, hem web hemde mobil tarayıcıları için kriptojacking yazılımı içermesiyle kripto dünyasına adımını atmıştı.

Opera’nın kripto cüzdanı, Ethereum Web3 API’yı destekleyecek ve üst kısmında varsayılan olarak gelen WebView  ile entegre edilecek. Basın açıklamasına göre cüzdan, tokenleri ve toplanabilir varlıkları otomatik olarak cüzdan içine ekleyecek.

 

Ürün yöneticisi Charles Hamel, Opera’nın “Web 3.0’a açılan ilk büyük tarayıcı olarak” , “geleceğin internetinin daha erişilebilir olmasını” sağlayacağını belirtti.

“Umudumuz, bu, kripto paraların spekülasyon ve yatırım aracından dönüşümünün ivmesini arttıracak ve kullanıcılarımız için gerçekten bir ödeme ve para transferi aracı olarak günlük hayatlarında kullanılmasını sağlayacak.”

Opera, kullanıcı tabanını 2017’de 250 milyona çıkaran Android Opera Mini Tarayıcı’yı 2015 yılında piyasaya sürüldü. Haziran 2018’deki Wikipedia verilerine göre, Opera, dünya çapında tüm tarayıcılar arasında % 3,5’lik bir kullanım payına sahip. Küresel olarak mobil tarayıcılar arasındaki payı % 4,55. Opera Mini, Şubat 2018’den itibaren dünya çapında tablet tarayıcısı olarak yüzde 55’lik bir paya sahip.

Opera’nın bu uygulaması,  kripto paraların aktif olarak alım-satım işlemlerinde kullanılması için önemli bir gelişme olacağına benziyor.

 

 

Kaynak: