Ledger, 2017’deki 1 Milyondan Fazla Satışı İle Teknoloji Devlerinin Dikkatini Çekti

Önde gelen güvenlik odaklı donanım cüzdan tedarikçilerinden biri olan Ledger, 9 Temmuz’da Forbes ile yaptığı röportajda, şirketin 2017 yılında, bir milyondan fazla kripto cüzdan donanımı satarak 29 milyon dolar kâr elde ettiğini belirtti.

Avrupalı ​​girişim sermayesi şirketi Draper Esprit’in liderliğindeki B serisi fonlamada, bu Ocak ayında 75 milyon dolar toplayan Paris merkezli şirket, bu yıl daha fazla fon toplamayı planlıyor.

Ledger’in başkanı Pascal Gauthier, Ocak ayındaki fon toplama sırasında, Ledger’in tüketici Nano S işine tavsiyede bulunabileceğini belirten girişim sermayelerine odaklanlırken, yeni turun “kripto start-up’ı ile ticari sözleşmeler imzalayacak olan sanayi ortaklarını çekme amaçları olduğunu bildirdi.

Kaynağın, Forbes’e verdiği demeçte, önümüzdeki turun şimdiden, Samsung, Google’ın girişim sermayesi GV ve Siemens gibi teknoloji devlerinin ilgisini çekmiş ve Ledger’in değeri bu 1 milyar dolara ulaşmış.

Gauthier, vadeli fonlar ve perakende yatırımcıları için tasarlanan yeni piyasaya sürülen çok kullanıcılı Ledger Vault ürününü almak için tam anlamıyla kuyruk oluştuğunu söyledi.

Şirket, Ledger Vault’u tanıtmanın yanı sıra, şirket, yakın zamanda kurumsal yatırımcılar için bir kripto saklama çözümü geliştirmek için Japon global yatırım bankası Nomura Bank ile işbirliği yaptı. Yeni ortak girişim “Komainu”, kurumsal yatırımcılar için dijital varlık altyapısı ve operasyon alanı sunmayı amaçlamakta.

2017’nin sonlarında, Ledger’in donanım cüzdanı Ledger Nano S, Trezor ve KeepKey gibi büyük rakipleri geride bırakarak bilgisayar ve aksesuarlar bölümünde Amazon’un en çok satanlar listesinde ilk on sırada yer aldı.

 

 

Kaynak: