Google’ın Kurucu Ortağı Sergey Brin: Google, En İleri Noktada Olmayı Başaramadı!

Google’ın kurucu ortağı Sergey Brin, Amerikan çok-uluslu teknoloji devinin, kendini bir sonraki büyük teknolojik devrim olan blok zinciri teknolojisini karşılamakta başarısız olduğunu iddia etti.

En İleri Noktada Olmayı Büyük İhtimalle Başaramadık

CNBC tarafından bildirildiği üzere, şu anda Google’ın ana şirketi Alfabe’nin başkanı olan Brin, Fas’taki bir blok konferansındaki konuşmasında Google’ın blok zincir değişimine önderlik etmek gibi altın bir fırsatı kaçırdığını iddia etti. Şunları söyledi:

Dürüst olacağım, muhtemelen şimdiden en ileri noktada olmayı başaramadık.

Bununla birlikte, Brin, teknoloji devi, tamamen elinden kaçmasına da fırsat vermesine izin vermeyeceğini iddia ediyor. Google’ın yarı gizli araştırma geliştirme işletmesi olan X’in konuştuğumuz sırada blok zincirleme teknolojisi üzerinde çalışıldığını belirterek, şunları kaydetti:

Geleceği bu türden araştırma fikirlerinin alıp gerçek kıldığını görüyorum – ve Google X böyle bir şey.

Brin kendisi bile blok zincir teknolojisi ya da kripto para birimleri hakkında çok fazla şey bilmediğini söylerken, ancak oğlunun oyun bilgisayarı ile Ethereum madenciliği yaptığını belirtti.

Pes Etmek Yok

Google, ilk tekneyi kaçırsa bile, kesinlikle blok zincir teknolojisi ve kripto para birimi için yabancı değil.

Bu yılın başlarında, Google, kripto para birimine dayalı tanıtım içeriğinin artık tüm platformlarında kullanılamayacağını anlatan bir bildiri yayınladı. Yasak, ICO’lar, değişim platformları, cüzdan hizmetleri, vb. reklamları kapsıyor. Kripto para yatırım şirketi Blackmore Group CEO’su Phillip Nunn, bunun, iki yüzlü olduğuna inanıyor. Nunn şunları söyledi:

Facebook ve Google’ın kullanıcılarının ne okuduğunu düzenlemek için çok fazla baskı altında olduğunu anlıyorum, ancak hala kumar web sitelerini ve diğer etik olmayan uygulamaların reklamlarını yapıyorlar.

Nunn ayrıca, yasağın büyük olasılıkla Google’ın gelecekteki rekabet alanını daraltmak için olduğunu ve kendisinin muhtemelen blok zincir projeleriyle uğraştığını düşündüğünü söyledi. Nunn şu şekilde açıkladı:

Yasağın, yakın gelecekte piyasaya kendi kripto-paralarını takdim etme potansiyeli olan planlara uyacak şekilde uygulandığından ve bu nedenle diğer kripto ilanları kaldırdıklarını, bunların kendi şartlarına göre yapılmasına izin verdiklerinden şüpheleniyorum.

Google, blok zincir teknolojisinin en ileri noktasında olmasa da, eninde sonunda, dev şirket, nihayetinde ileriye doğru yolunu açmaya zorlayacaktır.

 

 

Kaynak: