Coinbase App’in İndirilme Oranı Düşüşte

San Francisco tabanlı kripto para borsası Coinbase’in indirilme oranı, dijital para piyasalarındaki genel düşüşün ardından ABD finans uygulamaları arasında en düşük seviyesine düştü.

Coinbase uygulaması, Nisan’dan bu yana en düşük indirilme sayısı ile 40. sıraya düştü. Bu durum, kripto piyasalarında ticaret hacminin büyük kısmını oluşturan perakende tüccarlarının kararsızlığını yansıtıyor. Aralık ayında, Coinbase, Bitcoin’in de 19.000 dolar seviyelerine yükselmesiyle,  ABD’deki en tepe finans uygulamalarından biri haline geldiğini bildirmişti.

 

Coinbase, yakın zamanda, Mashable tarafından istenilen Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası’nın talebi üzerine, Coinbase kullanıcılarının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı 134 sayfalık şikayetin ortaya çıkmasıyla yakın zamanda ateşe hattına düşmüştü. Müşteri isteklerini yerine getirememelerinin sebebi olarak 2017’de Cinbase’in roket gibi yükselmesi gösterildi. Mashable’ye bir Coinbase sözcüsü cevap verdi;

“… hizmetlerimiz için tüketici talebi 2017 yılında 40 kat arttı ve Kasım ve Aralık aylarında işlem hacimlerinin % 295 oranında artışını deneyimledik.”

Coinbase kurucularından ve CEO’su Brian Armstrong’un Twitter’da yaptığı açıklamada, borsanın, olumsuz baskıdan ve kısa vadeli kazançlardan endişe duymadığını ve düşüş eğiliminin, piyasa içinde yanlış sebeplerden bulunan oyunculardan, kurtulmalarına yardımcı olduğunu belirtti.

Quartz’e göre, Coinbase’in geçen yılki değeri 1,6 milyar dolardan yaklaşık 8 milyar dolarlık bir değere çıktı. Bu arada geçen sene, işlemlerden kazanılan gelir 1 milyar doların üzerindeydi.

Bu ayın başlarında, Coinbase, kurumsal yatırımcıları için bir dijital varlık saklama çözümü olan “Coinbase Custody’i” duyurdu. Coinbase son altı yıl boyunca müşterilerinin, 20 milyar dolar değerinde kriptolarını depoladı.

 

 

Kaynak: