Binance’den, Japonya’daki Sel Mağdurlarına Destek

Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Binance, 7 Temmuz 2018’da Batı Japonya’da meydana gelen şiddetli yağışlardan etkilenen kurbanlara 1 milyon dolar bağışladı. Ülkedeki haber kuruluşları ölen kişi sayısının 70i aştığını ve hala 40 kişinin de kayıp olduğunu bildirdi.

Changpeng Zhao’nun 2017’de kurduğu dijital para işletmecisi Binance, Japonya’nın batısındaki şiddetli yağışların tetiklediği büyük sel ve toprak kaymalarının kurbanları adına büyük bir bağış yaptığını duyurdu. Ölüm sayısı şu an 72 kişi ve 40’ın üzerinde kayıp insan mevcut. Bölgedeki kurtarma operasyonları, polis, itfaiye teşkilatı, Öz Savunma Kuvvetleri ve Japonya Sahil Güvenlik’ten gelen 54.000 personel ile devam etmektedir.

Hiroşima, Ehime ve Okayama en çok etkilenen bölgelerken bu illeri Yamaguchi, Kyoto, Gifu, Shiga, Osaka, Hyogo, Kochi ve Fukuoka illeri izliyor.

İlk dönemde 300 milyon dolar gelir bildirdikten sonra, 2018 beklentilerinin 500 milyon dolar ile 1 milyar dolar gibi rekor bir kar beklentisinde olan Binance, 1 milyon dolarlık felaket yardımı ile ihtiyacı olanlara yardım ediyor. Firma ayrıca kripto-para arkadaşlarını ve ortaklarını inisiyatif kullanmaya çağırdı.

Kripto para cinsinden katkıda bulunmak için, şirketin duyurularında bulunan adrese ETH veya ERC20 cinsinden isimsiz bir bağış yapabilirsiniz. İsimli bir bağış yapmak için adres,  işlem dekontu, isim ve bağış miktarının belirtildiği bir e-postayı donations@binance.com adresine göndermeniz gerekmektedir.

“Binance bağış adresindeki tüm çıkış işlemleri Binance tarafından açıklanacak ve yalnızca hayır amaçlı olarak kullanılacaktır.”

Günlük ticaret hacminde ortalama 1,5 milyar dolar dijital para dönen firma, hayır kurumlarında bağış yapan ilk borsa değil. Mart 2018’in sonlarında, San Francisco merkezli Ripple, DonorsChoose.Org aracılığıyla XRP cinsinden 29 milyon dolar bağışlayarak ABD devlet okullarına destek verdi. Ripple, sivil toplum kuruluşunun web sitesindeki her bir sınıf projesi talebini finanse etmekte. 16.561 devlet okulu içindeki 28.210 devlet okulu öğretmeninden gelen toplam 35 bin 647 teklifi gerçekleştirdi. Bu 16.561 devlet okulu Amerika’daki tüm devlet okullarının 6’da 1’ini oluşturuyor.

 

 

Kaynak: