Kripto Para Piyasasında Yüzler Gülüyor

Kripto dünyası bugün iyi durumda, Bitcoin Cash, Neo, Tezos ve Bitcoin Diamond gibi altcoinler yükselişte.

Hafta sonu kripto dünyası biraz daha parlak hale geldi, yukarı doğru momentum yeniden başladı ve fazla düşüş yaşanmadı. Birkaç saat önce pazar, destansı bir ateşlemeyle bir saatten az bir sürede 10 milyar doların üzerinde artış gösterdi. Toplam piyasa kapitalizasyonu, 266 milyar dolar seviyesinden 280 milyar dolar civarına çıktı.

Bitcoin, bir saatten daha kısa sürede 250 dolar kadar sıçradı ve günde % 2,8’lik bir kazanç sağladı. BTC şu anda 6.762 dolardan işlem görüyor ve teknik göstergeler 7000 $’ a ulaşabileceğini gösteriyor. Ethereum,% 4,6’lık bir artışla tekrardan 490 dolar seviyesinden işlem gördü, bu 500 $ ‘ı kırmak için pozitif bir sinyal olarak değerlendirilebilir.

Altcoinler, genel olarak bu Pazar yeşil ibredeler. İlk on koin içerisinde Bitcoin Cash,% 6.4 ile en büyük kazancı sağlayıp 770 dolar seviyesinde işlem gördü. Geri kalanlar ortalama % 4-5 bandında yükselirken Stellar sadece % 3 civarında bir performans gösterdi.

Neo, bugün% 7,5’lik bir toplanma yaşadı. Tezos, bir kez daha % 35’lik etkileyici bir artış yaşadı. XTZ şu anda 1,78 dolardan 2.34 dolara yükseldi. 1.47 milyar dolar piyasa değeri ile Tezos, OmiseGO, Qtum ve Zcash’i aşarak ilk 20 içine giriş yaptı.

Listenin ilerleyen saatlerinde Bitcoin Diamond, büyük bir giriş ile 3,07 dolar seviyesinden işlem görüyor. VeChain % 5,6 civarında artış gösterirken Verge de benzer bir artış gösterdi. Digibyte ise % 13 gibi güzel bir atışa imza attı.

Kripto piyasaları gün içinde % 3,6 artarak 279,9 milyar dolar seviyesine geldi. Geçtiğimiz haftadan bu yana, piyasa kapitali 257 milyar dolardan 280 milyar dolar seviyesine çıktı. Ancak son 30 gün için inceler isek hala % 17’lik bir düşüş söz konusu.

Son artışın etkisiyle bakalım kaç analizci ve stratejist tahminlerini güncelleyip değiştirecek. Gelecek günler hangilerinin tahminlerinin daha inandırıcı ve güvenilir olacağını gösterecektir.

 

 

Kaynak: