Binance’ın 2018’deki Kârının Bir Milyar Dolar Olması Bekleniyor

CEO Changpeng Zhao, Bloomberg’e 6 Temmuz’da bir röportajda verdiği demeçte, kripto para borsası Binance’ın, 2018’de 1 milyar dolarlık kar elde etmesini beklediğini açıkladı..

Platformunun, geçici olarak askıya alınan işlemleri için bir haftalık süreç sonunda teknik sıkıntılardan arındırıldığını söyleyen Zhao, kripto borsalarının başarısının pazar fiyatlarına bağlı olduğu fikrine karşı çıkan rakamlar ortaya koydu.

Zhao gazetecilere verdiği demeçte, Bitcoin’in neredeyse geçen ayın tamamında 7000 doların altında seyretmesine rağmen, Binance’ ın ilk yarı gelirinin 300 milyon dolar civarında olduğunu belirtti.

Dünyanın en büyük günlük kripto işlem hacimleri tablosunda düzenli olarak tepe noktalarda yer alan Binance, son 24 saat içinde dönen 1,2 milyar dolarlık işlem hacmi ile şu anda Dünya’da birinci sırada.

Bu yılın başlarında Malta’ya taşınan borsanın bu büyük kârları, Uganda ve Bermuda gibi ülkelerde kısa süre içinde başlatacağı borsa hizmeti gibi büyüme planlarını körüklüyor. Zhao, platformun kullanıcı tabanının şu anda 10 milyon civarında müşteriden oluştuğunu bildirdi.

Tabiki Binance, bu planlar dahilinde rakipsiz değil. Huobi ve Coinbase de dahil olmak üzere diğer büyük borsalar da yeni yetki sınırlarına giriyor. Huobi, 5 Temmuz’da, Avustralya’da faaliyete geçti. Ayrıca yılın üçüncü çeyreğinde Londra merkezli operasyonlara ve yakın zaman içimde ABD merkezli operasyonlara başlamayı planlıyor.

Bu sırada da, Coinbase, geçtiğimiz günlerde, Japonya’yı gözlemlediğin ve ABD bankacılık lisansı aldığını bildirdi.

 

 

Kaynak: