Microsoft, Şirketler İçin Blok Zincir Geliştirmek Amaçlı İki Asyalı Firma İle Ortak Oldu

Microsoft’un 28 Haziran tarihli basın açıklamasına göre, teknoloji devi Microsoft’un Tayvanlı alt şirketi, bir teknoloji yatırım şirketi olan China Binary Sale Technology ve High Cloud ile kurumsal blok zincir geliştirme platformu oluşturmak için ortaklık kurdu.

Microsoft, Azure bulut platformunu, China Binary’nin blok zincir hizmeti için temel amaçlı sağlayacak. Üç bölümlü ortaklığın, Asya-Pasifik bölgesine odaklanarak finans, e-ticaret ve eğlence gibi çeşitli sektörleri dönüştürmeyi planladığı bildirildi.

Tayvan Microsoft’un genel müdürü Sun Jikang, Microsoft’un, China Binary’nin blok zincir hizmetinin güvenliğini ve çalışma hızını artırma becerisine olan güvenini dile getirdi. Ayrıca Tayvan’ın sağlam üretim mottosunun ve Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) temellerinin yanı sıra mükemmel coğrafi konumu olduğu belirterek, teknik potansiyelini vurguladı.

China Binary’nin kurucusu Sun Jiangtao, blok zincir teknolojisinin, fintech,, bilim ve diğer sektörlerdeki kritik rolünün altını çizdi. Yeni ilan edilen işbirliğinin ardından Jiangtao, blok zincir uygulamalarının Nesnelerin İnterneti (IoT), biyometri ve yapay zeka (AI) gibi diğer teknolojilerle birleştirilmesinin de önemini vurguladı.

Mayıs ayı sonlarında, Tayvan hükümeti, teknolojinin gelişimini desteklemek için bir meclis blok zinciri komisyonu oluşturdu. 14 Mayıs’ta bir özel iştirak bankası olan Taipei Fubon Commercial Bank, blok zincir temelli bir ödeme sistemini uygulamaya koyduğunu ve bununla birlikte, Tayvan’da bunu yapan ilk banka oldukları belirtildi.

 

 

Kaynak: