Alman SolarisBank Kripto Para Ve Blok Zincir Şirketlerine Hizmet Verecek

Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) ‘daki kripto ve blok zincir şirketleri, tamamen lisanslı Alman solarisBank vasıtası ile iş yürütebilecekler.

“Blockchain Factory” ile solarisBank, müşterilerine sadece resmi para birimleriyle açılabilen blok zincir şirket hesabı sunuyor. Bu hesaplar, çoğu Alman bankası tarafından hala karşılanmayan blok zincir şirketlerinin bankacılık ihtiyaçlarına yöneliktir.

Buna ek olarak, “otomatik güven hesabı” ile bankacılık platformu, global kripto para borsaları ile resmi para alım satımını kolaylaştırmak amaçlı bir hizmet sunmaktadır.

SolarisBank’taki İletişim Direktörü Philipp Blankenagel, şirketin hamlesini şöyle açıkladı:

“Biz… bunu, finans endüstrisinin geleceği konusunda yenilikçi şirketlerle çalışma şansı olarak görüyoruz. Blok teknolojisinin geleceğine ve bu teknolojiye dayanan şirketlerin geleceğine inanıyoruz. Aynı zamanda, banka lisanslı bir şirket olarak, yasal ve düzenleyici izinlere çok değer veriyoruz ve olası ortaklıkları inceliyoruz. ”

Avrupa’da hala,  kripto ve blok zincir şirketlerinin, günlük işlemler için, bir şirket hesabı açabileceği az sayıda mali kurum var.

Haziran ayının başlarında İsviçre Hypothekenbank Lenzburg, blok zincir ve kripto şirketlerini, müşterileri olarak kabul edeceğini duyurdu, ancak bu hizmet öncelikle İsviçre merkezli şirketlere yönelik.

 

 

Kaynak: