Binance, Risk Uyarısına Rağmen İşlemlerine Devam Ediyor

Kripto para borsası Binance, sistem yükseltmesi nedeniyle faaliyetleri askıya aldıktan sonra bir gün işlemeye devam etti ve bunu risk yönetim sisteminden bir uyarı takip etti.

Günlük işlem hacmiyle dünyadaki ilk üç borsada yer alan Binance’de yapılan ticaret, planlı bir sistem güncellemesini sebebiyle Salı günü durduruldu.

Geliştiriciler işlemlerin tahminen 4 saat sürmesini bekliyorlardı. Ancak otomatik sistem, servisin daha uzun süre ulaşılamaz kalmasına sebep olacak,  açıklanamayan bir zafiyet sinyali verdi.

Sorunun nedeni hala bilinmemektedir. Binance, 27 Haziran Çarşamba günü saat 20:45 UTC’de tam işlevselliğe devam edeceğini belirtti.

Sosyal medyada, kullanıcılar, platformu kullanmaya çalışırken karşılaştıkları uyuşmazlıkları raporlamaya devam ettiler, ancak yetkililer, haber tarihi öncesinde herhangi önemli meselelere işaret etmediler ve kısaca Binance Sistem Güncellemesi Tamamlandı diye belirttiler.

Kripto para borsaları genellikle beklenmedik teknik zorluklarla karşılaşır, bu ay da Bitfinex’in sistemlerini kötü niyetli hack girişimlerine karşı korumak amaçlı, uzun süreli durdurma kararı almıştı.

Binance şu anda günlük ticaret hacmin bakımından, 24 saat içindeki 844 milyon dolarlık işlem hacmiyle, dünyanın ikinci en büyük kripto-para borsası konumunda.

 

 

Kaynak: