Alibaba’nın Alt Kuruluşu Ant Financial’dan İlk Blok Zincir Havalesi

Bloomberg’in 25 Haziran’da yaptığı habere göre, Alibaba iştiraki Ant Financial, ilk blok zincir havalesini 3 saniye içinde gönderdi.

Daha önce AliPay olarak bilinen şirket, yerel telekomünikasyon şirketi Globe Telecom iş birliği ile gerçekleştirdiği fon transferi, Hong Kong’daki AliPayHK uygulaması ile Filipinli ödeme uygulaması GCash, arasında gerçekleşti.

CEO’su Jack Ma’nın basına verdiği demeçte, Filipinler’deki artan blok zincir havale trendinin bir parçası olan Ant Financial, gelecekte uluslararası açılım da sağlayacağını belirtti.

Online kripto para kaynağı cnLedger Ma’nın açıklamalarını Twitter’da alıntıladı:

Blok zincir kullanarak sınır ötesi havale yapmayı başarmak, son altı ay içindeki en çok alakadar olduğum proje. Hong Kong’dan başlayan bu servis gelecekte dünyanın geri kalanına ulaşacaktır.

Blok zincir bir gecede zengin olunacak bir teknoloji olmamalı. Hala dünyada banka hesabı olmayan 1,7 milyar insan bulunmakta ama bunların çoğunluğu mobil telefona sahip. Blok zincirin insanların geleceğindeki etkisi hayal gücümüzün çok daha ötesinde olabilir.

Ma, AliPay’ın birkaç yıldır blok zincirin artan dahiliyetini işaret ediyordu. AliPay ana şirketi Ant International bu ayın başlarında blok zincir geliştirmeleri için 14 milyar dolarlık kaynak sağladı.

 

 

Kaynak: