250 Milyon Tether Piyasaya Sürüldü!

Omni Explorer’daki veriye göre, dolar ile birebir ilerleyen sabit koin Tehter (USDT) piyasaya 250 milyon koin rezervi sürdü.

Mart ayının sonunda Tether, 300 milyon koin sürdü ve bu da Bitcoin (BTC) için küçük bir fiyat artışına yol açtı. Bu hareket aynı zamanda, okları, resmi kamusal denetiminin olmamasından dolayı eleştirilen, tekrardan Tehter’e döndürdü.

Daha yakın zamanlarda, Tether’in, Texas Üniversitesi tarafından derlenen yeni bir çalışmada, 2017 yılında Bitcoin fiyat manipülasyonu yaptığından bahsediliyordu. Tether’in CEO’su iddiayı tamamen yalanlamıştı..

Tether’in resmi denetleme sonuçları açıklanmadan önce denetim ile ilgili birçok eleştiriye maruz kalmıştı ama bir hukuk bürosunun yayınladığı gayri resmi açıklamasına göre 1 Haziran tarihi itibari ile Tether, kendi koinleri’ini destekleyecek maddi birikimi, koinlerin zar zor karşılıyor.

Litecoin (LTC) kurucusu Charlie Lee, bugün, sürülen 250 milyon USDT’nin dolar tutarınca kripto para borsalarına yatırıldığını belirtti ve bunun eskiden kripto alınmış gibi bir fiyat artışına sebep olmayacağını belirtti.

Yayımlanma itibari ile Bitcoin 6.255 dolar civarında işlem görmekte.

 

 

Kaynak: