Wall Street, Kripto Piyasasına Trilyonlarca Dolar Çekebilir Mi?

FILE - This July 16, 2013, file photo, shows a Wall Street street sign outside the New York Stock Exchange. Stocks are opening slightly higher on Wall Street, Monday, May 1, 2017, led by gains in technology companies and banks. (AP Photo/Mark Lennihan, File)

Altcoin Cardano’nun (ADA) kurucu ortağı olan Charles Hoskinson, 20 Haziran tarihli tweetinde, Wall Street’in kripto sektörüne girişinin “onlarca trilyon dolar getireceğini belirtti:

Coinmarketcap’ta 8. sırada yer alan Cardano, yaklaşık 3,5 milyar dolarlık piyasa hacmine sahip. Charles Hoskinson, ayrıca Ethereum’un (ETH), kripto start-up’ı Invictus Innovations’un ve kripto teknoloji şirketi IOHK’nın da kurucu üyelerinden biri.

Bir yorumcu tarafından kripto topluluğunun tam olarak ne inşa ettiği sorulduğunda, Hoskinson “tamamen yeni bir dünya” dedi:

Kripto para ve Wall Street’in kesişimi, potansiyel bir para akışı görenler tarafından memnuniyetle karşılandı. Mayıs ayı ortasında, kripto para cüzdanı ve borsası Coinbase, güvenlik ve mevzuattaki uygunluk endişelerini gideren bir takım ürünler çıkararak kurumsal yatırımcıları çekmeyi hedefledi. Ürün sürümü hakkında konuşan Coinbase’in başkan yardımcısı, şu anda piyasaya girme potansiyeline sahip olan 10 milyar dolarlık Wall Street parası olduğuna dikkat çekti

1 trilyon dolarlık kripto yatırım fonunun CEO’su Dan Morehead’in yaptığı açıklamada, “trilyon” değerinin de daha önce bantlanmış olması nedeniyle, Wall Street’in kripto ticaretini artırma konusundaki ilgisinin artması nedeniyle, Nisan ayında 40 trilyon dolarlık bir kripto pazarının mümkün olduğunu söyledi.

Trilyon dolarlık piyasa değeri daha önceleri de ağızdan ağza dolaşan bir konuydu. Bir milyar dolarlık kripto yatırım fonu Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, Wall Street’in de ilgisi ile, 40 trilyon dolarlık bir marketin mümkün olabileceğini söylemişti.

 

Kaynak: