Brian Kelly’ye Göre Son Gelişmelerin Bitcoin’in Cenazesi Olmadığını Gösteren 3 Sebep

Bazı analistler, Bitcoin’in devam eden düşüş eğiliminden sonra Bitcoin’in cenaze törenini diye konuşmaya başlarken, Brian Kelly de takipçilerine jetleri soğutmaya ve daha büyük resme bakmaya çağırdı.

BİTCOİN’İN ÖLMEDİĞİNİ GÖSTEREN 3 SEBEP

Popüler kripto tüccarı Brian Kelly’ye göre, Bitcoin’in mevcut fiyat durumunun, ilk ve en önemli kripto para biriminin zamansız ölümünün göstergesi olmadığının üç ana nedeni var.

CNBC “Fast Money” analisti, kripto-para piyasasının lideri olan para hakkında, “Bu, Bitcoin’in cenaze töreni değil buna rağmen birdenbire, Bitcoin cenazesinin olduğunu ilan ediyoruz.”

Kelly’ye göre bu durum, fiyat hareketinin yaklaşan tersine dönüşü için olumlu bir işaret. Kelly açıkladı:

Bir cenaze ilan etmeye başladığımız zaman ve işler gerçekten korkunçlaştığında, piyasa duyarlılığı azalıyor. Bu yüzden umarız, o cenaze töreni FUD’unu (İngilizce; Korku, belirsizlik ve şüphenin baş harflerinin kısaltılması ile kullanılan bir terim), “Biliyor musun? Alt seviyelere varmıştı” demek için kullanacağız.

Kelly ayrıca Japonya’daki düzenlemelerle ülkenin, muhtemelen dünyanın kripto para birimleri için en düzenlenmiş ülkesi olduğunu belirtti ve bu düzenlemelerin Bitcoin’in uzun vadeli büyümesi için olumlu bir işaret olduğuna dikkat çekti.

Bu aslında iyi bir şey. Kısa vadede, biraz zor olacak çünkü yeni hesapların gelmesini engelliyorlar, ama aslında sistemi temizliyorlar. Daha sağlam olduğundan emin oluyorlar. İnsanlar için daha iyi olduğundan emin oluyorlar.

Son olarak Kelly,etrafta dolaşan ünlü Mt. Gox ‘Bitcoin Whale’ haberlerinin, borsanın emanetçisinden kaynaklı büyük bir düşüşten korkanlar için olumlu olduğunu belirtti. Kelly şöyle özetledi:

Ve nihayet bugün haber vardı, Mt. Gox rehaba, rehabilitasyona giriyor. Ve geri kalan 1 milyar dolar değerindeki Bitcoin’i dağıtacaklar. Ama burada asıl mükemmel olan, 2019’un ilk çeyreğine kadar dağıtmayacak olmaları. Herkes birden bir satış dalgası olacağını düşünüyor – şimdi olmayacak.

Bu, hiçbir şekilde Bitcoin için cenaze töreni anlamına gelmez.

 

 

Kaynak: