İsviçre Yönetimi: Blok Zincir Bir Gün Ekonomimize Tamamıyla Nüfuz Edecek

21 Haziran’da Federal Ekonomi İşleri, Eğitim ve Araştırma Dairesi tarafından yayınlanan bir dokümana göre İsviçre’nin kolektif başkanlığının yedi üyesinden biri, blok zincirinin bir gün tüm ekonomimize nüfuz edeceğini belirtti.

 

İsviçre Federal Meclis Üyesi Johann N. Schneider-Ammann, Bern’deki Crypto Valley Konferansı’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Blok zincirin tüm ekonomimize nüfuz edeceğinden hala birileri şüphe mi duyuyor.”

Ancak Schneider-Ammann, bu noktada İsviçre’nin bu yeni teknolojileri, “potansiyellerini ve risklerini” yeterince bilmediğini ekledi ve bu faktörün teknoloji eğitimi için bir itici güç olacağını kaydetti.

“Okullarda dijitalleşmeye ve teknolojiye daha fazla önem vermeliyiz. Daha fazla bilişim teknolojileri uzmanına ihtiyacımız var. Ve bu alanda daha fazla araştırma projesine ve profesörlüğe ihtiyacımız var. ”

Schneider-Ammann ayrıca, blok zincir, kripto para birimleri ve ICO alanındaki düzenlemelerinin, kendisi ve maliye bakanı Ueli Maurer tarafından yönetilen, özel uzmanlar ile işbirliği içinde olan “Blok Zincir Destek Gücü tarafından ele alındığını belirtti.

“Fakat sadece açık olmak gerekirse, iyi bir ekonomik çerçeve, carte blanche (açık çek) vermek anlamına gelmez! Kötüye kullanım, yeni dijital dünyada da sürekli olarak engellenmelidir. Ve işletmeler yasal kesinlik gerektirir. Aksi takdirde yatırım kesilecektir. ”

İsviçre, özellikle Zug’un “Crypto Vadisi” ne referansla, kripto dostu vergi düzenlemeleri ve ICO’lara karşı güdülen dengeli yaklaşım nedeniyle bir kripto ulusu olarak anılmaya başladı. Haziran ayı başlarında Zug, bu yaz, ülkenin ilk blok zinciri temelli belediye seçimlerini yapacaklarını açıkladı.

 

 

Kaynak: