BNB Yeşil Yeşil

Kripto-para piyasası için oldukça durgun bir hafta sonundan sonra, düşüş en iyi 45 kripto parayı kırmızı grafiklere mahkum etti. Bununla birlikte, tüm o düşüş trendine rağmen Binance Coin (BNB) geçtiğimiz hafta içinde gözle görülür şekilde artık sergiledi.

Tüm kripto para piyasası 24 saatte yaklaşık 6 milyar dolar kaybedip 274 milyar dolar seviyesine geriledi. Bitcoin ayrıca, bu yazıyı yazdığım sırada, 6.723 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Pazarın ikinci sıradaki kripto para birimi olan Ethereum da geçen haftaki SEC açıklamasından sonra yüzde 49 civarında bir düşüş yaşadı.

BINANCE KOİN, BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Kırmızı grafik denizi arasında, Binance Coin (BNB düşüş trendiyle mücadele edip bir de büyümeye devam ediyor.

Bunu yazarken, BNB yaklaşık 16,4 dolardan işlem görüyor. Ancak son iki hafta için Binance Coin son derece iyi bir performans gösterdi. 4 Haziran’da, BNB gün içinde 13,72 dolar seviyesine geriledi. Bu da, mevcut işlem fiyatına ulaşmak için neredeyse yüzde 20 oranında bir artışla kusursuz bir toparlanma kaydettiği anlamına geliyor.

Dahası, BNB, genel olarak sağlam bir ilerleyiş gösteriyor gibi görünüyor. Genel grafikleri çalkantılı olsa da, geçen ay 14.95 dolardan işlem görürken şu anki fiyatından yaklaşık yüzde 12 daha az değerde olduğu gözüküyor..

BİR NEDEN VAR MI?

Binance son birkaç ayda oldukça aktif geçti.

Geçtiğimiz hafta başlarında, bu yıl içinde EUR ile işleme başlayacağını bildirdi..

BNB’nin fiyatındaki bir diğer önemli artış, geçen ay ki gönderme komisyon ödüllerini iki katına çıkaracağını duyurmasını izledi. Kripto para borsası, ayrıca yeni kripto para birimlerine düzenli bir şekilde destek sağlamaya başlayınca, belli başlı kripto para topluluklarının ilgisini artmaya başladı.

Şu anda, BNB’yi üzerinden değişim yapan kullanıcılar, %50 oranında daha az işlem ücreti ödüyorlar. BU durum her geçen yıl azalacak.

Ayrıca, Binance düzenli olarak BNB’yi geri alıyor ve onları yok ediyor. Böylece kalan paraların değerini daha da arttırıyor.

Sonuç olarak, artış için tek, izole bir faktör yok. Borsanın toplam performansı, para biriminin değerini daha yukarıya taşıyabiliyor.

 

 

 

Kaynak: