Okullarda Bitcoin ve Kripto Para Eğitimi Gerekiyor Mu?

Bitcoin ve diğer kripto paralar kabul edilmeye devam ettikçe, okullarda, öğrenciler için Bitcoin’i benimsenmesini sağlayacak eğitimin gerekip gerekmediği konusunda bir tartışma ortaya çıkmıştır.

Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgili tartışmalar yeni değil. Birçok insan başlangıçta sanal para gerçeğine bir hile gözüyle baktı. Geçen yıl kayda değer bir ivmelenme yakalanmasından sonra, bazı finansal yetkililer tersini söylemesine rağmen bir çok insan kripto paraları daha ciddiye alıyor. Şimdi, okul sistemi içerisinde, Bitcoin eğitiminin uygulanması konusunda giderek artan bir tartışma söz konusu.

SINIFTA KRİPTO

Kripto paranın meşruluğu konusundaki genel tartışma, Bitcoin eğitimine de girmektedir. Finansın bazı yaşlı muhafızları dışında öğrencilere blok zincir teknolojisinin öğretilmesi konusunda büyüyen bir uzlaşma var.

New Jersey’de bir öğretmen olan Timothy Breza, İş ve Kişisel Finansman kursuna kripto para teknolojisini eklediğini söyledi. Müfredat, 16-18 yaş arası öğrenciler için tasarlanmış. Breza şunları söyledi:

Bir öğrenci bunun hakkında konuşuyorsa, birçoğu bunun hakkında konuşuyordur. Bu yüzden bunu eklememiz gerektiğini fark ettim.

Bitcoin yanlısı eğitim isteyen bireyler tarafından dikkat çekilen bir başka nokta, bu tür kursların kodlamaya olan ilgiyi arttırmasıdır. Mandala Exchange CEO’su Nate Flanders şöyle özetliyor:

Asıl önemli olan, kodlamanın genel olarak okul sistemine girmeye devam etmesidir.

Java, C ++, python – bunlar sadece blok zincir platformlarının  inşa edildiği dillerden bazılarıdır.

Temel programlama dillerini okul sistemlerine entegre etmeye yönelik mevcut itici güçle, blok zincir üzerine yetkin veya uzman olmak için güzel bir alan olacaktır.

ŞU ANDA HAYATIMIZDA

Warren Buffett gibi insanlar kripto-para hakkında oflayıp puflayabilir, gerçek şu ki burada kalıcı olacak. Pek çok eğitimcinin not aldığını ve Bitcoin eğitiminin çok sayıda okul ve üniversiteye dahil edildiğini görüyoruz.

California Üniversitesi şimdi kripto para üzerinde bir sınıf sunuyor.

Arizona State Üniversitesi, Dash kripto parası ile işbirliği içinde bir blok zincir araştırma laboratuvarı kurdu.

Stanford Üniversitesi, iki yıl önce bir Bitcoin sınıfı açtı.

Fordham Üniversitesi, öğrencilerine kripto para birimini öğretmeye başladı.

Cambridge Üniversitesi, blok zincir eğitimini, Finans alanındaki master programının temel bir parçası olarak tanımlandı.

Görünen o ki bu eğitimi veren üniversite sayısı artmakta ve bu yavaşça lise bazına da inmekte. Öğrenciler genel olarak öğretmenlerinden kripto paralara karşı daha ılımlılar. BU sebeple ki böyle bir isteğin olması kaçınılamaz ve göz ardı edilemezdi.

 

 

Kaynak: