EOS Mainnet Dondu!

En büyük 21 EOS blok üreticisi (BP) tarafından gönderilen Twitter yorumlarına ve Steemit gönderisine göre  EOS Mainnet, çalışmaya başlamasından daha 48 saat geçmeden, dondu.

BP’ler ve birçok yedek düğüm, sorunu tanımlamak ve düzeltmek için devreye girdiği sırada, işlemlerin EOS Mainnet’te donmuş olduğu göründü. EOS Mainnet Durum Güncellemesi’in, Steemit’te belirttiğine göre işlemlerdeki donmanın sebebi hâlâ belirsiz ve konuyu ele aldıklarını belirttiler.

EOS’un BP adaylarından biri olan EOSUK, EOS ağ görüntüleyicisinin şu anda birden çok BP’yi uygulama programlama arayüzlerinin (API) yanıt vermediği anlamına gelen “kırmızı” olarak gösterdiğini bildiriyor.

EOSUK Twitter hesabına göre, ağ donmasının olası nedenlerinden biri DDoS saldırısıdır:

“EOS Ağ Görüntüleyicisi’nde EOS Mainnet Hatası olarak bir çok KIRMIZI bulunuyor.”

Steemit’te en iyi 21 Blok Üretici ve Yedek Düğümü’nün gönderisinde, sorunun tanımlanmasından yaklaşık bir saat sonra zinciri devam ettirmeye yönelik bir yöntem oluşturduklarını iddia etti. Ayrıca, normal işlevlerin, raporlarının yayınlandığı tarihten itibaren, üç ila altı saat içinde mümkün hale geleceğini de yazdılar.

EOS şu anda piyasaya sürülmeden yaklaşık 4 milyar dolarlık yatırımla en yüksek fon sağlayan ICO durumunda. Piyasalar haberlere hafif tepki gösterdi, EOS’un fiyatı 24 saatte % 3 oranında düştü. Koin şimdi Coinmarketcap’a göre 10.43 dolar seviyesinde işlem görüyor.

 

 

Kaynak: