Ethereum İçin Güzel Haberler Gelmeye Devam Ediyor

Ethereum için pek çok farklı yönden oldukça ilginç bir hafta oldu. Sahne arkasında bir çok şey gerçekleşti. Plasma güncellemelerinden, SEC kararına kadar küçük bir düzeltme güncellemesiyle, Ethereum için güzel şeyler bir araya geliyor. Yine de, kripto para birimi şu an için fiyat anlamında boğuşmaya devam ediyor.

Ethereum Fiyatı ve Güzel Haberler

Ethereum için geçtiğimiz hafta özetlemek o kadar kolay değil. İki büyük ölçekli çözümü olan, parçalanma ve Plazma ile ilgili birçok gelişme var. Plazma cephesinde, uygulanabilirlik ile ilgili bazı küçük güncellemeler olmuştur. Ek olarak, Plasma Zimmeti ile ilgili bir şeyler konuşuldu. Bu özellik, ödeme kanallarını Plasma Cash’e sunma potansiyeline sahiptir.

Plazma ana akıma sunmadan önce yapılması gereken çok iş var. Başarılı olursa, Ethereum’a tamamen yeni bir boyut getirecektir. Parçalanma ile bağıntılı ufukta bazı büyük değişiklikler var. Prysmatic, Geth parçalarının uygulanma sürecini de güncelledi. Bu nedenle, her iki çözüm de henüz resmi tarihler olmamasına rağmen yakın gelecekte bir araya gelecektir.

Geth’den bahsetmişken, ana istemci hayatı biraz daha kolaylaştıran yeni bir güncelleme aldı. Daha düşük disk kullanımı ve daha hızlı blok işleme özelliği ile yaşam kalitesi iyileştirmeleri, Ethereum kullanıcıları tarafından her zaman takdir edilecektir. Son olarak, en önemlisi, vurgulamayı hak eden bazı düzenleyici geliştirmeleri de sunulmuştur.

SEC ve CFTC Notları

Geçtiğimiz haftaki haberlerin iki önemli güzel detayı göze çarpıyor. Bir yandan blok zincir teknolojisine değinen CFTC Komiseri Rostin Behnam var. Sadece teknoloji perspektifinden bakmak yerine, Behnam insanların günlük hayatlarını dönüştürmek için bir araç olarak görüyor. Özellikle, böyle bir konumda olan biri için ilginç bir yorum yapmış gözüküyor.

En büyük açıklama (Security and Exchange Commision)SEC’in söyledikleri şeklinde geliyor. Bir süredir, Ethereum’un bir güvenlik olarak etiketlenmesiyle ilgili tartışmalar olmuştur. Bu tür tartışmalar, son birkaç hafta ve aylarda münakaşaya neden oldu. Geçenlerde SEC, konuyla ilgili duruşunu bir kez ve herkes için net bir şekilde açıkladı. Mevcut teklifler ve Ether’in satışı, William Hinman için menkul kıymet işlemleri değildir.

Varsayılan olarak, bu, Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını gösterir. Bu açıklama, tartışmaların çoğuna kesin olarak son verdi. Düzenleyicilerin dahil olduğu durumlarda genellikle geçerli olan durum, mevcut durumun değişmesine tabidir. Öyle olsa bile, SEC’in tüm kripto para birimlerine daha da meşruiyet kazandırmak istediğine işaret ediyor gibi görünüyor. Ethereum ve tüm destekçileri için büyük bir zafer.

 

 

Kaynak: