Coinbase, Ethereum Classic’i Destekleme Kararı Aldı

Amerikan kripto para borsası Coinbase 11 Haziran’da, Ethereum Classic’i (ETC) platformlarında destekleyeceklerini bildirdi. ETC’nin değeri kısa sürede yüzde 25’in üzerine sıçradı.

ETC haber öncesi 12,89 dolardan işlem görüyordu, ancak bir saat sonra değeri % 25’in üzerinde bir artışla 16,15 dolara yükseldi. Bu haberin yazıldığı saat itibari ile 14,86 dolardan işlem görmekte.

Ethereum Classic, 2016 yılında, Ethereum (ETH) ‘deki değişikliklere itiraz eden geliştiricilerin yarattığı sert çatalın bir sonucudur. Şu anda, piyasa değeri 1,56 milyar dolarla market değeri en yüksek 18. kripto paradır.

Coinbase şu anda dört farklı kripto varlık için destek sunuyor. Bunlar, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), ETH ve Litecoin (LTC). CoinBase’in blog gönderisine göre, borsa, teknik entegrasyonun son aşaması tamamlandıktan sonra bir kaç ay içinde lansman tarihini ilan edecek. Blog gönderisine göre:

Biz şimdi Ethereum Classic’i desteklemek için mühendislik çalışmasına (Aşama 4) başlayacağız. Bu sürecin bir parçası olarak, müşteriler kamuya açık API’ları ve varlığın eklendiğini gösteren diğer işaretleri görmeyi bekleyebilirler. Önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekleşmesini beklediğimiz teknik entegrasyonun son test aşamasına geldiğimizde, blogumuz ve Twitter’ımız aracılığıyla kamu açıklaması yapacağız.

Mayıs ayında, Coinbase, borsada ERC20 tokenlerini destekleme niyetini açıklarken gelecekteki adayları göstermeyi reddetti.

Gelecekte, Coinbase ürünleri üzerinden ERC2o varlıklarını desteklemek için yola taşları döşüyoruz.

 

 

Kaynak: