Kripto Paralar İçin Kızıl Gün

Bir hafta süren sakin ve sıkıcı piyasaların üstüne kripto paralar kıpırdandı. Görünüyor ki satışçılar kontrolü elinde tutuyor.


KIRMIZI DENİZ

Geçtiğimiz 24 saat boyunca, uzun bir süredir sabit seviyelerde işlem gören kripto paraların, satışlar sonrası grafikleri kan banyosu yapmış gibi kızardı.

Toplam kripto para piyasa kapitali, yaklaşık 10 saatten daha kısa bir sürede gerçekleşen satışlar sonrası 20 milyar dolar kadar küçüldü. Kapital, saat 01:30’da yaklaşık 340 milyar dolar iken, saat 10.00’da yaklaşık 320 milyar dolara düştü. Ve satışların bitmediği gözüküyor.

Bitcoin haber saati ile Bitcoin yaklaşık % 11,7’lik bir düşüşle 6732 dolar seviyesinden işlem görürken Ethereum % 14,3 civarında bir düşüş sonrası 512 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Dalgalanma, Bitcoin Cash ve EOS daha da sert vurdu.

Cardano ve IOTA da çok etkilendi. Birincisi yüzde 13,32, ikincisi yüzde 16,24 düştü.

Her şey irdelendiğinde alım yapmak için iyi bir zaman olduğu düşünülebilir ve yeni bir boğa koşusu kıvılcımı çıkabilir. Bununla beraber kripto para piyasası tahmin edilebilir olmadığından dolayı fırsat yakalayayım derken düşen bir bıçağı tutmuş olmamaya dikkat etmek gerekir


NE OLDU?

Geçtiğimiz hafta, kripto-para piyasasında görülen göreceli durgunluğun fiyatların bir şekilde düşmesine neden olduğu söylenebilir. Satıcıların, önümüzdeki günler daha fazla kurumsal ve büyük para yatırımcılarını çekmesi amaçlı fiyatı daha da düşük seviyelere indirme fırsatını değerlendirdikleri ihtimali ortaya çıkıyor.

Bu arada, Güney Koreli kripto para borsası CoinRail’in hacklendiğini gösteren raporlar ortaya çıktı. Bu haber, piyasada çok fazla etkiye sahip olmayacaktır çünkü CoinRail, günlük ticaret hacmi olan 2,6 milyon dolar ile 90. Sırada yer alan küçük bir borsa. Yine de, kripto para piyasası kötü şöhretli.

Belki de daha etkili olanı, ABD hükumet inceleyicilerinin, olası fiyat manipülasyonu konusundaki soruşturmasına yardımcı olmak için ticaret düzeniyle ilgili kapsamlı bilgileri araştırmak için, Coinbase ve Kraken de dahil olmak üzere dört ana kripto para borsasına incelemeye yardım etme emrini verdikleri haberi kaynaklıdır.

 

 

Kaynak: