Blok Zincire Yeni Bir Soluk, Leonardo Render

‘Leonardo Render’, blok zincir teknolojisiyle render alma işinde akım oluşturmaya başlayan yeni bir projedir. Şirketin kendisi zaten büyük müşteriler için deneyim sunarken, ekipleri artık küçük ölçekli yaratıcılara da görüntüleme hizmetleri sunmaya başlamak için açık pazara girmeye hazırlanıyor. Şu anki aşamasında, Leonardo Render ekibi endüstri için ilk blok zincir tabanlı bulut render hizmetini sunmaya hazırlanıyor.


LEONARDO RENDER NEDİR?

Leonardo Render, ihtiyaç duyan herkese yüksek performanslı render gücü sunarak içerik üreticilere destek olan bir firmadır. Bu konsept basit ve verimlidir. Yaratıcı endüstrideki pek çok kişi, projelerinizi hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde işleme ihtiyacı duyar, ancak çoğu zaman bu tür sonuçları elde edebilecek olan donanıma sahip değildirler. Merkezsizleştirilmiş Leonardo Render ağının devreye girdiği yer burası.

Yoğun renderleme işlemlerini yürütmek için büyük miktarlarda grafik işlem birimi (GPU) satın almak yerine, Leonardo Render ağı, kullanıcılara ihtiyaç duyulduğunda bu gerekli güce erişim imkanı sunuyor. Şirketin merkezi olmayan ağının gücü, daha fazla kişi ve bilgisayarın ağa katılmasıyla artacaktır. Leonardo Render’ın bulut tabanlı platformu kullanıcıların benzer işlemleri yapabilecek büyük makineleri hiçbir zaman edinmek zorunda kalmaması demektir. Bunun yerine, masaüstü uygulamasıyla ağa bağlanabilir ve istediği kadar işlem gücünü sağlayacak kadar GPU kullanabilirler.

BLOK ZİNCİR ENTEGRASYONU VE MADENCİLİĞİN YENİDEN TANIMLANMASI

Leonardo Render, Giga Watt ile olan ortaklıkları sayesinde başlangıç olarak 23.000 adet GPU ile işe başlıyor ve ağ büyümeye ve geniş bir kullanıcı tabanı geliştirmeye devam ettikçe, işlem gücü de artacaktır. Bitcoin’deki gibi PoW sistemi ile varlık kazmak yerine madencilerin makineleri render almak için kullanılarak kazım yapılmış olacak. Bir PoW sisteminden farklı olarak, kullanıcılar sistemin parası olan LEOS tokeni kazanmak için işlem gücünü platformda kullanmak için kullanırlar. (Sistemin Beyaz Listesine girmek için buradan üye olabilirsiniz.)

YAKINDAN TAKİP EDİLMESİ GEREKEN BİR BLOK ZİNCİR

Blok zincir teknolojisi alanında sürekli olarak ortaya çıkan yeni projeler var, ancak pek çoğu verdikleri hizmetler veya ürünler hakkında evvel bir deneyime sahip değiller. Diğer pek çok projenin aksine, Leonardo Render’in zaten birden fazla müşteri ile çalışan ve çeşitli ihtiyaçlara uygun gerçek zamanlı render hizmetleri sunan bir geçmişi ve ekibi var.

 

 

Kaynak: