Bitcoin Cash’in İşlem Gören Koin Sayısı Çok Düşük

Chainalysis’in 8 Haziran’da ortaya çıkardığı yeni araştırmalara göre Bitcoin Cash rezervlerinin yüzde 90’ı yatırım olarak tutulmakta ve hiçbir zaman el değiştirmiyor.

BİTCOİN’DEN BİLE DAHA AZ İŞLEM GÖRÜYOR

Şirket, Bitcoin’in arzı ile ilgili olarak 2017-18 yıllarındaki geniş kapsamlı bilgilerle birlikte ortaya koyduğu bulgular, yatırımlar ve işlemler arasında yarı yarıya bir oran gözlemlediğini belirtmişti

Chainalysis, “Görünüşe göre Bitcoin Cash’de Bitcoin’den bile daha az transfer işlemi yapan kullanıcılar var.” diyor. Rapor devam ediyor:

7,3 milyon bitcoin’e kıyasla, 1,5 milyon Bitcoin Cash, spekülasyon ve işlem için kullanılıyor  … Bitcoin’deki işlem-yatırım para oranı 1: 1 iken  Bitcoin Cash için bu oran 1: 10’dur.

Bitcoin Cash, geleneksel olarak kendini, kullanıcılarına daha ucuz ve hızlı işlem kabiliyeti sağlayan Bitcoin’e “alternatif” olarak konumlandırılmıştır..

BITCOIN YARI YARIYA AYRILIYOR

Bu tuhaf çelişki, Hong Kong’lu yatırım ve araştırma firması BitMex’in yayımladığı Tweet sonrası sosyal medyada bir tartışmaya dönüştü.

BitMEX, baş aktör Roger Ver, paylaşımını, kripto para birimlerinin aslında birer para birimleri olarak kullanılması gerektiğini düşünenler, olarak nitelendiren bir Bitcoin Cash toplantısı duyurusuna yanıt olarak vermişti.

Chainalysis ek olarak, Bitcoin çatallanmasından sonra işlemlerde kullanılan Bitcoin Cash miktarının %15’ten, Nisan 15 2018 itibari ile %7 seviyelerine gerilediği gözlemlendiğini açıkladı.

Bunun nedeni, borsalarda Bitcoin Cash’in listelenmeye başlamasının ardından, bireylerin Bitcoin Cash’lerini satmasıdır. Bu Bitcoin Cash’i, işlemler için kullanan kişilerden ziyade, yatırımcılar tarafından tutulması ile sonuçlandı.

 

 

Kaynak: