Yaşlı Yatırımcılar CNBC’de Konuştular

Bitcoin’in en büyük eleştirmenlerinden ikisi olan Jamie Dimon ve Warren Buffett, bir kez daha dijital para birimi hakkında konuştu ve yatırımcılar dikkatli olmalılar dedi

JAMIE DIMON: SADECE ÇOK DİKKAT EDİN

JPMorgan Chase’in CEO’su Jamie Dimon ve Berkshire Hathaway’in CEO’su ve başkanı Warren Buffett, dün CNBC’nin Squawk Box programında, ortak bir röportajda konuştular.

Kripto-para piyasası ile ilgili kısa bir tartışmada, iki konuğa, Bitcoin’in en sevmedikleri tarafı soruldu. İkili hafif bir duraklamadan sonra, Buffett ilk konuşan oldu ve şunları söyledi:

Yüksek bir standart belirledim. Jamie’nin standartlarının benim üstümde olup olmadığını bilmiyorum.

Dimon daha sonra söze girdi:

Ben bir bitcoin sözcüsü olmak istemiyorum. Sadece çok dikkat edin.

Bitcoin ticaretiyle uğraşanların tam olarak neye dikkat etmeleri gerektiği anlaşılmadı, ancak ikisi de geçmişte kripto para ile ilgili duygularını ifade etmek konusunda çekingen davranmadılar.

Geçen eylül ayında Dimon, Bitcoin’in “sahtekarlık” olduğunu ve kripto para ticaretinde bulunan herhangi bir çalışanı kovabileceğini söylediğinde cesur bir iddia atmıştı. Ancak, bu ifadeyi kullandıktan aylar sonra, JPMorgan bir kripto stratejisi başlattı. Banka, CEO’su hoşuna gitmese bile bu piyasaya daha yoğun bir ilgi gösteriyor.

Piyasya karşı duruşunu yumuşattığı açıkça görülen Dimon,  Bitcoin hakkında bir sahtekârlık olduğunu söylemesinden pişman olduğunu belirtti. Yine de, bununla ilgilenmediğini açıkça bildirdi.

WARREN BUFFETT: FARE ZEHİRİ KATLANDI

Açıkça, Bitcoin’e bir darbe daha vurmayı kaçırmak istemeyen Buffett, vokal eleştirmenlerinden biri olarak da bilinir. Geçmişte, Omaha’nın kahini, yatırımcıların buna katılmamaları konusunda uyarmıştı.

Yaratıcılığını kelimelerle kullanan 87 yaşındaki yatırımcı, Bitcoin için geçen ay “muhtemelen fare zehiri katlandı” dedi. Bununla birlikte, hakaret söz konusu olduğunda, Buffett orijinallik konusunda bir numaralı sırada yer alıyor.

ABD’li milyarder ve Warren Buffet’in Berkshire Hathaway’ı başkan yardımcısı Charles Munger dijital paralara tehlikeli zehir demişti. Anlaşılıyor ki 94 yaşındaki amcamız da bu işin bir hayranı değil.

İster Dimon, Buffett veya Munger,  kripto piyasasıyla ilgili istediklerini söylesin. Bu durum biraz eğlendirici oluyor. Tabii ki, fikirlerine yemekteki bir tutam tuz gibi bakmak gerek. Yine de, bu onların düşüncelerini ilk etapta dile getirmelerini engelliyor gibi görünmüyor.

 

 

 

Kaynak: