Alipay’in İşletmecisi Ant International Geliştirmeler İçin 14 Milyar Dolarlık Yatırım Topladı

FILE PHOTO: The logo of Ant Financial Services Group, Alibaba's financial affiliate, is pictured at its headquarters in Hangzhou, Zhejiang province, China January 24, 2018. REUTERS/Shu Zhang/File Photo

Alipay’ın işletmecisi Ant International, C serisi öz sermeye finansmanı turunda 14 milyar dolar güvence altına almak için yatırımcılarla “kesin anlaşmalar” imzaladı. 8 Haziran’da yapılan şirket duyurusuna göre, para, blok zincir ve teknolojik inovasyonu sürdürmek için harcanacak.

Son zamanlarda 150 milyar dolar gibi yüksek bir değere sahip olan Çin’in Ant International, Alipay’ın blok zincirini, yapay zekasını (AI), güvenlik ve Nesnelerin İnterneti (IoT) yeteneklerini hızlandırmaya yönelik sermaye yatırımı yapmayı planlamakta ve ardından dünya çapında tüketicilerine ve küçük işletmelere bu finans servislerini açmayı düşünüyorlar.

 

Şirket duyurusuna göre, 31 Mart 2018’de sona eren yıl içinde, Alipay, global ortaklarıyla birlikte, dünya genelinde yaklaşık 870 milyon yıllık aktif kullanıcıya ve Çin’deki 15 milyon kadar küçük işletmeye hizmet ediyor.

Ant Financial’in İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Eric Jing, şirketin kendisini “her yerde insanların karşılanmamış finansal ihtiyaçlarını karşılayabilmesi ve dijital ekonominin gelişiminden fayda sağlayabilmeleri için açık bir ekosistem kurmaya ve yatırım yapmaya” adadıklarını söyledi.

2016 yazının başlarında, Ant Financial, önümüzdeki sene şirkette blok zincir uzmanlarını işe almaya devam ederek Çin hayır işi endüstrisi ile olan çalışmalarında hesap verebilirliği geliştirmek için blok zincir teknolojisini tanıtmıştı

2017 yılında CEO Eric Jing, “kesinlikle” blok zincirinin gelecekteki Alipay’e derin olarak nüfuz ettiğini görmeyi beklediğini belirtti.

Bu Mayıs, Alibaba Grup kurucusu Jack Ma, Tianjin’deki 2. Dünya İstihbarat Konferansında, yıllardır blok zincir araştırdığını ve teknolojinin geniş kapsamlı potansiyeline güçlü bir şekilde inandığını söyledi.

 

 

Kaynak: