Binance, E-Spor ve Oyun Dünyasına Kucak Açıyor

Dev kripto para borsası Binance, Malta merkezli bir blok zincir e-spor şirketi chiliZ’e yatırım yaptı,. ChiliZ, 5 Mayıs’ta bir blog yazısı aracılığıyla haberi açıkladı. Bu hareket, Binance’ın Malta’daki ilk önemli yatırımı oldu.

Blog yayınına göre, hem Binance hem de chiliZ 110 milyar dolarlık video oyun endüstrisindeki muazzam fırsatların farkında. Kripto borsası, oyun sektörüne blok zincir teknolojisini getirmek için eSports şirketiyle birlikte çalışmak istiyor. Büyük ölçüde benzer kullanıcı demografisine hitap ettiği gözlemlenen kripto para ve oyun dünyası ile iki şirket arasındaki birliktelik oyun endüstrisinde daha hızlı blok zincir ve kripto para adaptasyonunu sağlayabilir.

Binance’ın chiliZ’deki yatırımının parasal değeri bilinmemektedir, ancak eSports şirketi özel bir fon organizasyonunda şimdiden 27 milyon dolardan fazla para topladı. Yatırım anlaşması hakkında yorum yapan chiliZ CEO’su Alexandre Dreyfus şunları söyledi:

Binance’ın chiliZ’deki büyük yatırımları daha hızlı hareket etmemize yardımcı olacaktır. Onların desteği, vizyonumuzu küresel olarak sunmamıza, blok ekosistemindeki görünürlüğümüzü artırmamıza ve teknik vizyonumuzu güçlendirmemize yardımcı olacaktır.

Parasal yatırımın yanı sıra Binance, eSports ekosistemini kripto paraya adapte edebilmek için chiliZ ile ortaklık yapmayı da planlıyor. Sanal varlıkların ticareti zaten video oyun dünyasında kullanılan bir yöntem. Kripto para birimi ve blok zincir teknolojisinden yararlanarak, kripto para sahipleri endüstriye para girişi sağlayabilirler. Böyle bir ortaklığın faydaları hakkında yorum yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao şunları söyledi:

chiliZ, muazzam kitlesel bir büyüme oranına sahip oyun endüstrisinde ana akımın kabulü için araçlar ve hizmetler oluşturmayı amaçlayan, blok zincir teknolojisini kucaklamanın yaratıcı bir yoludur. Projenin arkasındaki ekibi desteklemek ve onların başarmalarına yardım etmekten heyecan duyuyoruz.

 

 

Kaynak: