Analiz Şirketi Trefis, Yılsonu Bitcoin Değer Tahminini Düşürdü

Hisse senedi analiz şirketi Trefis, 5 Haziran tarihli bir blog yazısında Bitcoin’in yıl sonu fiyat tahminlerini 15.000 dolardan 12.500 dolara indirdi.

Trefis’in BTC tahmini analitiği, talebin kullanıcı sayısı ve işlem miktarına bağlı olduğu ve mevcut BTC miktarına olan arz ve talebin temellerine dayanmaktadır. Trefis, kripto borsalarındaki toplam işlem hacimlerinde oluşan önemli ölçüdeki yeni kayıplara işaret etti ve Mt. Gox satışları sonucu arzdaki fazlalık ve buna bağlı fiyat düşüşünü gösterdi.

İşlem hacimleri sebebiyle öngörümüzü ayarlıyoruz…, bu da bizi 15.000 ABD Doları tutarındaki önceki sene sonu tahminimizden yaklaşık 12,500 dolarlık bir yıl sonu fiyat hedefine yönlendiriyor.

Trefis’in etkileşimli Bitcoin Fiyat Tahmincisi, özgün BTC kullanıcı sayısını ve 2018’in sonuna kadar her ay için işlem hacimlerini yansıtmaktadır. Şu an, BTC’nin piyasa değeri, Coinmarketcap’a göre 131 milyar dolardan fazladır.

Trefis, büyük kripto paranın Mayıs ayının son günlerinde bazı kazanımlar görmesine rağmen, ay içinde 10.000 dolara neredeyse dokunduktan sonra ayın en düşük seviyelerine düştüğünü kaydetti.

Mayıs ayının başlarında, blok zincir risk sermayedarı Spencer Bogart, Bitcoin’in yılsonuna kadar en azından 10,000 dolarınüzerinde işlem göreceğini belirtti. Aynı zamanda altkoinlerin çoğunun değerinden daha yüksek olduğunu  ekledi.

Genel olarak Bitcoin için yılsonu fiyat tahminleri düşüş eğilimi gösterirken, Fonstrat’dan Thomas Lee geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in bu yılın sonunda 25.000 dolara ulaşmasını beklediğini söyledi.

 

 

Kaynak: