Twitch’te Artık Kripto Para Desteği Var

Twitch ile uyumlu popüler bir yayıncılık uygulaması olan Streamlab, yayıncılarının kripto para birimlerinde bahşiş kabul etmesine izin veriyor.

CRYPTOCURRENCY İLE BAHŞİŞ

Streamlabs, insanların Twitch, YouTube, Facebook ve Mixer gibi popüler platformlardaki içeriklerini kesintisiz ve canlı olarak yayınlamalarını sağlayan popüler bir paylaşım uygulamasıdır. Bunların yanı sıra, yazılım,  izleyicilerin yayıncılara bahşiş vermesine olanak sağlayarak,  içerik oluşturuculara finansal destek sağlamasına olanak tanıyor. Ayrıca yeni ve iyi içerik çıkarmalarını da teşvik etmiş oluyor.

Resmi bir duyuruda, Streamlabs, yayıncılarının kripto para birimlerinde bahşiş alabilecekleri haberini paylaştı.

Başlangıçta, uygulama, Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash’i destekleyecektir. Ancak geliştirme ekibi, yakın gelecekte diğer kripto paraları da dahil ederek genişlemeyi planladıklarını açıkladı.

COINBASE ORTAKLIĞI

Ekip, Coinbase ile ortaklık kurarak tüm süreci basitleştirmeyi amaçlıyor.

Ayarlar sayfasında, popüler kripto para borsası olan Coinbase’e yönlendiren ayarlar seçeneği bulunmakta. Kullanıcı oraya kaydolduktan sonra, bahşiş sayfasında otomatik olarak yeni bir seçenek göstererek kripto para ile bahşiş vermeleri sağlanıyor.

Bu türden bahşişler, düzenli bağışlarla aynı özelliklere sahip olacak, ancak geri dönüşümsüz olacak. Streamlabs, bir ücret talep etmeyeceğini söylese de, işlem ücretlerinin tercih edilen kripto paraya dayalı olarak uygulanacağı da açıklandı. Ayrıca, bahşişlerinizi Coinbase üzerinde nakde dönüştürmeye karar verdiğinizde de ücretler alınacaktır.

KRİPTO PARALAR BÜYÜMEKTE OLAN BİR PİYASAYA GİRİŞ YAPIYOR

Araştırmalar, Twitch kullanıcılarının 2018’in ilk çeyreğinde 2 milyar saatten fazla yayın yapmayı başardıklarını gösteriyor. Ancak, bu sistemin desteklediği tek yayıncılık platformu de değil. Streamlabs, YouTube, Facebook ve Mixer’ı destekliyor.

Diğer resmi bir açıklamaya göre, Streamlabs 2017 yılı içinde 100 milyon doların üzerinde bağış ve bahşiş işlemi yapmayı başardı. Bu, 2016’ya göre yüzde 25’lik bir artışı temsil ediyor.

 

 

Kaynak: