Steve Wozniak: Bitcoin Tek Dijital Altın

Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, 4 Haziran’da yaptığı bir röportajda “sadece Bitcoin saf dijital altın” olduğunu belirterek, elinde tuttuklarının çoğunu satmasına rağmen kripto paraya olan inancını teyit etti.

Amsterdam’da devam eden Money20 / 20 konferansında CNBC’ye konuşan kıdemli geliştirici, Twitter CEO’su Jack Dorsey’den Bitcoin hakkındaki hem internet hem de dünyanın tek para birimi olacağı hakkındaki yorumlarını aldığını söyledi. Dorsey, Mart ve Mayıs aylarındaki iki etkinlikte, Bitcoin’in 2028 yılına kadar tercih edilen uluslararası para birimi olacağını tahmin ettiğini söyledi.

Wozniak’ın, Dorsey’in görüsünün gerçekleşmesini gönülden istiyor, Wozniak açıklamasında inancına değindi;

Jack Dorsey’nin söylediklerini doğru olarak alıyorum, bunun gerçekleşeceğine tamamen inandığımdan dolayı değil ama öyle olmasını istediğimden dolayı. Bu çok temiz bir düşünce.

Wozniak bir yatımıcı olmadığını tekrarladı. Sadeceödeme amaçlı kullanılabilineceğini test etmek amacıyla bir adet Bitcoin ve iki adet Ethereum aldığını belirtti. Bununla beraber Wozniak, Bitcoin’in diğer kripto varlıklar arasında farklı bir sınıfı temsil ettiğini söyledi;

Sadece Bitcoin saf dijital altındır… ve bu düşüncede kesinlikle varım. Diğerleri, Bitcoin’in bazı yönlerinden vazgeçme eğilimindedir. Örneğin, tamamen merkezsiz olması ve merkezi kontrolü olmaması. Bir iş modeline sahip olmak için vazgeçtikleri ilk şey bu.

Hem Bitcoin hem de ana altkoin fiyatlarının Haziran ayında düştü. Bitcoin geçen ay %20 civarında bir kayıp yaşadı, bazı kaynaklar mevcut koşulların alıcılar için iyi bir fırsat sunduğunu iddia ediyor.

 

 

Kaynak: