Ripple, Blok Zinciri ve Kripto Eğitimi Desteklemek İçin Üniversitelere 50 Milyon Dolar Bağış Yaptı

Ripple (XRP), Blok zincir ve kripto eğitimini desteklemek üzere 17 üniversiteye 50 milyon dolarlık bir bağış sağlamak amacıyla University Blockchain Research Initiative’i (UBRI) kurduğunu açıkladı.

Ripple, girişime, teknik kaynak ve uzmanlık konusunda da katkıda bulunacak ve üniversitelerin blok zinciri araştırmaları ve blok zinciri ve kripto temelli müfredat oluşturmaları üzerine üniversiteler ile işbirliği yapacak.

Princeton, dünya çapında kripto ve blok zincirin politika etkisini araştırmak için UBRI ile birlikte çalışacak. UPenn, kripto ve blok zincir üzerinde çalışmalara olanak tanıyan bir çift diploma programı için MBA-MS adaylarına destek olacak ve Lüksemburg Üniversitesi de bir blok zincir araştırma programı kuracak.

Bu baharın başlarında, ayrıca Ripple, DonorsChoose yardım fonu aracılığıyla devlet okullarına destek vermek için 29 milyon dolar değerinde XRP bağışında bulundu.

Yakın zamanda Ashton Kutcher, Ellen Degeneres’in canlı programına konuk olduğu sırada vahşi yaşam fonuna 4 milyon dolar değerinde XRP bağışladı.

 

Mayıs ayında, Amerikan hukuk bürosu Taylor-Copeland Yasası, kayıtsız menkul kıymetler satmak sebebiyle Ripple Labs aleyhine bir dava açtı Dava, Ripple, yan kuruluşu XRP II ve Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’u hedef alıyor. Resmi şikayetin durumu:

“XRP alıcıları, alımları ile kâr elde etmeyi beklediler ve davalıların kendileri sık sık bu kar güdüsünü vurguladılar […] XRP’nin satışlarıyla gelen güvene bağlı olarak, Ripple Labs’in agresif bir şekilde XRP’yi talebi artırmaya zorlaması ve XRP’nin fiyatını arttırması şaşırtıcı değil ve bu kendi karlılıkları için.

 

 

Kaynak: