İnternet Devi Baidu, Enerji Verimliği Sunan Süper Zincir İsimli Blok Zincir Protokolü’nü Açıkladı

Çinli internet devi Baidu, bugün Çin News Weekly tarafından 3 Haziran’da yayınlanan bir rapora göre, blok zincir entegrasyonunda madencilik enerji tüketimini azaltmaya yönelik bir protokol duyurdu.

Baidu’nun blok zinciri Super Chain’in (Süper Zincir) baş bilim adamı Xiao Wei,, hafta sonu düzenlenen yerel bir konferansta protokolü açıkladı.

Geçtiğimiz ay Ocak ayında Blockchain-as-a-Service (BaaS) blok zincir çözümünü lanse eden Baidu için bu hamle kripto para ile gittikçe artan doğrudan deneylerinde bir başka adımı oluşturuyor.

Süper Zincir, “mevcut enerji tüketimi problemini çözmek için uzlaşık mekanizmalar ekleyebilir ve kaldırabilir” diye açıklayan Wei ekledi, “ayrıca Bitcoin ve Ethereum’un geliştirme sistemleri ile de uyumlu”.

 

Baidu, BaaS kullanıma sunulduktan bu yana bir blok zinciri tabanlı ürün piyasaya sürdü. Bu platform, Nisan ayında gelen dijital imaj mülkiyeti hakları yönetimi platformudur.

Çin’in büyük firmaları blok zincirle tanışmaya devam ediyor. Hatta Çin’in başkanı da bu potansiyelli teknolojinin önemini her fırsatta vurgulamakta. Yetkililer ise endüstri için sıkı ve hızlı düzenlemeler planlıyorlar. Geçtiğimiz ay Pekin, standartların 2019 yılı sonuna kadar hazır olacağını duyurdu.

 

 

Kaynak: