GMO’dan Oyun Oynadıkça Kripto Para Kazandıran Sistem: CryptoChips

Japon internet devi GMO, oyun içi Bitcoin ödül sistemi olan CryptoChips’i başlattı. GMO Internet Inc. 31 Mayıs 2018 tarihinde web sitesinde bir açıklama yaparak lansmanını duyurdu. Gelişmekte olan kripto pazarını ana akım oyun endüstrisine entegre etmek farklı bir bakış açısını gözler önüne seriyor.

CRYPTOCHIPS: BİR BITCOIN OYUN ÖDÜL UYGULAMASI

CryptoChips, oyuncuların mobil oyun oynayarak Bitcoin ödülleri kazanmalarını sağlayan bir uygulamadır. Oyuncular bu ödülleri, gizli seviyelerin kilidini açarak, zorlu görevleri tamamlayarak ve diğer birkaç önemli noktaları tamamlayarak kazanabilirler. GMO’ya göre CryptoChips, Whimsical War isimli mobil oyunda ilk kez sunulacak. Whimsical War, iPhone ve Android akıllı telefonlar için mevcut olan gerçek zamanlı bir savaş oyunu.

CryptoChips lansman duyurusuna göre:

CryptoChips, oyun uygulamasına yerleştirilebilir ve oyuncuların, bir cep harçlığı gibi, seviyelerine bağlı olarak veya görev tamamlaması yahut bir eşyayı elde etmesi ile kripto para kazanmasını sağlar. Ayrıca oyuncular,  ödül alacakları için kendi cüzdanlarına olmalıdır.

GMO’nun bu son hamlesi, şirketin küresel Bitcoin pazarında lider bir şirket olma hedefine doğru attığı bir başka adım. Şirkete göre, CryptoChips lansmanının ardındaki nedenlerden biri de, dünya genelinde kripto-para bilincini artırmaktır. Bunu yaparak, GMO, küresel oyun endüstrisinin popülerliğini kripto paraların ilerlemesini ve benimsenmesini kolaylaştırmak için kullanıyor.

GMO İnternet, Bitcoin madenciliğinde büyük rol oynamaktadır. Şirket, madencilik faaliyetlerine Aralık 2017’de 3 milyon dolarlık bir yatırım yaparak başladı ve Kuzey Avrupa’yı faaliyet merkezi olarak seçti. Kuzey Avrupa’nın seçiminin  sebebi, ucuz elektriğin yanı sıra elverişli iklime dayanıyordu. Üç ay içinde şirket, yatırımını 3 milyon dolardan daha fazla Bitcoin ve Bitcoin Cash üreterek telafi etti. Mayıs 2018’e kadar, GMO, 900 BTC ve 500 BCH’den fazla kripto para kazdığını açıkladı.

Bitcoin madenciliğinin dışında, GMO İnternet bir kripto ticaret platformu ve cüzdan hizmeti yürütmektedir. Aslında, cüzdan ve platform, şirketin kripto para dünyasına ilk adımı oldu.

 

 

Kaynak: