Asus’tan 20 Ekran Kartını, PCIe Portuna İhtiyaç Duymadan, Destekleyen Anakart

Altcoin madenciliği, insanlar ağları güvenli hale getirmek için yüksek teknolojili GPU’lar kullandıkça ve bu gelişmekte olan pazar için ürünler geliştirildikçe ve bilgisayar üreticilerinin dikkat çektiği için geçen yıla göre büyük bir popülerlik kazandı

MADENCİLER İÇİN DAHA İYİ DONANIM

ASUS bu haftanın başlarında 20 grafik kartını destekleme becerisine sahip H370 Mining Master’ı duyurdu. Bu anakart özellikle kripto para madencileri için üretildi ve tasarımı daha etkili olacak şekilde tasarlandı. Ekran kartlarının, PCIe yerine doğrudan USB kabloları ile PCB üzerindeki portlarına takılmasına izin vererek çok daha verimli bir bağlantıya olanak sağlayacak.

Bu anakart, GPU madencilik makinelerinin bakımını çok daha kolay hale getirmeyi amaçlıyor. Şirket bu yeni formatın PCIe üzerinden GPU’lar eklenmesinden çok daha iyi olduğunu belirtti. Bu anakart aynı zamanda madenciler için makinelerin arıza tanılaması konusunda da büyük gelişmeler sunuyor.

Madencilik endüstrisi hali hazırda küçük kâr marjına sahip ve eğer kartlarınız istediğiniz kadar verimle çalışmıyorsa, para kaybediyorsunuz demek. Yüksek çalışma süresi, tüm madenciler için en önemli konulardan biridir.

 

PC DONANIMLARININ FİYATLARI ALDI BAŞINI GİTTİ

2017’nin ilk yarısında ve ortalarında ilk büyük alt koin patlamasından bu yana, popüler çevrimiçi tedarikçileri GPU yetiştiremez hale geldi. Üreticiler talebe ayak uydurmaya çalışırken, GPU fiyatları en üst seviye donanım için yüzlerce dolar arttı. Oyuncular da, en son ve en yoğun grafik gerektiren oyunlar için gerekli olan bileşenleri makul fiyatlarla elde edemedikleri için öfkelendi.

Fahiş fiyat uygulamalarının yanında, kripto para madenciliği, mevcut donanım üreticileri için büyük bir potansiyel pazar açtı. Söylentiye göre, NVIDIA ve AMD, mevcut Bitcoin madencilik şirketleri ile rekabet edebilmek için kendi madencilik ASIC’lerini geliştirmeye çalışıyor. Bu, iki büyük teknoloji devinin pazara eklenmesi, kesinlikle ihtiyaç duyulan pazar rekabetini de sağlayacaktır.

 

 

Kaynak: