Kripto-Finans Şirketi FUSION’a Ortaklarından 12,3 Milyar Dolarlık Fon

Reuters’in 1 Haziran’da bildirdiğine göre, Singapur merkezli kripto-finans şirketi FUSION, üç stratejik ortağının 12,3 milyar dolarlık finansal varlıklarını, start-up’ın blok zincir platformuna aktardı.

Fonların, sırasıyla varlık yönetimi, araba finansmanı ve restoran tedarik zinciri yönetimi alanlarında faaliyet gösteren üç şirket olan FormulA, Carnex ve KuaiLaiCai tarafından sağlandığı bildirildi.

Katılımcılar, FUSION’a bu fonların işlemlerini yönetmek ve işlemek için blok zinciri kullanmayı taahhüt ederler.

FUSION’u kullanarak, şirketlerin küresel bir finans ağına erişebilecekleri, çeşitli kripto paralarla ticaret yaparak daha geniş bir finansal seçime sahip olacakları bildirdi.

FUSION kurucusu DJ Qian anlaşma hakkında yorumda bulundu:

FUSION bir değer bağlantısı gibidir. Her şirketin kendi ekosistemi vardır ve para bir oyuncudan diğerine akar. Ancak bu ekosistem aslında sınırlıdır. FUSION’un yapmaya çalıştığı şey, bu ekosistemlerin varlıklarını dijitalleştirdiklerinde, birbirleriyle bağlantı kurmasına yardımcı olacak bir platform yaratmak.

Dün, Amerikalı bir finansal teknoloji kuruluşu olan Paxos, yatırımcılarından, finansal kurumlara blok zinciri tabanlı hizmetler sağlamak ve dijital döviz alım satımını yürütmek gibi faaliyetlerini desteklemek amacıyla 65 milyon dolar topladı.

Bu haftanın başlarında, Cloud merkezli tedarik zinciri şirketi Tradeshift, son fonlama turundan aldığı parayla blok zincir geliştirmeyi zorlayacağını söyledi. En büyük yatırımcıları arasında Goldman Sachs’ın yer aldığı 250 milyon dolar değerinde yatırım fonunun toplamını 400 milyon dolara çıkardı.

 

 

Kaynak: