Binance, Bir Milyar Dolarlık Kripto Para Temelli Yatırım Fonu Oluşturmak İstiyor

Şu anda dünyanın hacim olarak en büyük kripto para borsası Binance, 1 Haziran’da bir yöneticisi tarafından teyit edilen bilgiye göre bir milyar dolarlık kripto para temelli bir fon yaratmayı planlıyor.

Yatırım aracı olarak sadece Binance’ın BNB parasını kullanan fonu, borsanın iş geliştirme merkezi olan Binance Labs tarafından yönetilecek.

Nisan ayında Malta’ya taşınan Binance, geliştirme merkezi aracılığıyla dört blok zincir projesini destekledi. Bu desteklerin arasında, gizlilik odaklı altcoin MobileCoin için 30 milyon dolarlık bir finansman desteği de var.

Binance Labs başkanı Ella Zhang, yerel haber medyası PANews’in yayınladığı çevrimiçi bir konferansta yaptığı açıklamada, “Yatırım tek aşamalıdır ve uzun vadeli olarak tutulur.” Dedi.

Uygun varlık yönetimi yapıyoruz. Uzun vadeli projelerle kilitlenmeyi seviyoruz. Yatırımcılar ve girişimciler birbirlerine kilitlenir. İnanmayanlar girmez.

Fon, en az 100 milyon dolar sağlayan ağır ortaklar ile çalışmayı amaçlıyor. Binance, toplamda yirmi ortak arıyor.

Haberi, Japon proje geliştiricisi Gumi’nin daha küçük hamlesi takip etti. Uuslararası projeleri çekmek için 30 milyon dolar değerinde kendi blok zincir yatırım fonu başlattığını duyurdu.

Gumi Cryptos olarak bilinen fon, şimdiye kadar dört proje çekti. Kurucu ortaklardan Miko Matsumura, VentureBeat’e verdiği demeçte şunları belirtti.

Erken aşamaları seviyoruz. Hisse ya da kripto paralara yatırım yapıyoruz. Finansal hizmetleri severiz. Oyun teknolojilerini seviyoruz ve oyun ve kripto arasında güçlü bir bağlantı olduğuna inanıyoruz.

 

 

Kaynak: