Willy Woo: Bitcoin 5.900 Doların Altına İnebilir

Bitcoin geliştiricisi ve eğitimcisi Willy Woo, Bitcoin fiyatlarının 2018deki rekor seviye olan 5.900 doların da altına inebileceği konusunda uyardı.

Bitcoin’in Yavaş Kanaması

Woo, Konsensüs 2018 Konferansı’nda Blok zincir üzerinden Bitcoin’i savunmasına  rağmen bu ayın başlarında çıkan haberlere göre, sosyal medyada yapılan bir analizde, yavaş bir kanama olarak adlandırılan durumda, Bitcoin değerinin Şubat ayındaki en düşük seviyenin de altına inebileceğini belirtildi.

Yorumlarında, Woo şunları yazdı:

Sanırım 5500-5700 dolara gideceğiz, 7000 dolar seviyesinde tutunabileceğini görmüyorum.

Büyük olasılıkla biraz dengeleyeceğiz, sonra da kayıp geçeceğiz. Uzun zaman çizelgeleri burada, oyundan çıkmak için doğru zamanlama olarak Haziran ayına bakıyorum.

Bitcoin, kripto para biriminin Aralık 2017’de 20.000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla başlayan uzun vadeli düşüş eğiliminden sonra başlayan yukarı yönlü ivmesini sürdürmekte zorlandı.

 

O zamandan beri, 12.000 dolar ve daha yakın zamanlarda, 10.000 dolarlık BTC/USD için aşılmaz tavanlar konmuşken, 9 bin dolar ve 8 bin dolar seviyesinde kilit destek sağlanamamıştır..

 

Bununla birlikte, Woo’ya göre bu kaybetme döngüsünde herhangi bir kırılma sadece sonbaharda olasıdır.

2014 2 fazlı bir düşüşü yaşadı. Bu zamanı göreceğimizden şüpheliyim.

Bence bu merkez aralığı geçeceğiz. Sonraki yukarı seyredecek döngü daha kısa zamanda gelecektir. 2018’in üçüncü yada dördüncü çeyreği (benim görüşüme göre)

 

 

Kaynak: