Mitsubishi UFJ Finans Grubu Blok Zincir Temelli Küresel Bir Ödeme Ağı Geliştiriyor

Cointelegraph Japonya’nın 21 tarihli haberine göre, Mitsubishi UFJ Finans Grubu (MUFG), Amerikalı büyük bulut dağıtım platformu Akamai Technologies ile blok zincir temelli küresel ödeme ağı geliştirmek için ortaklık kurdu.

Massachusetts merkezli bir şirket olan Akamai, MUFG’nin resmi basın açıklamasına göre, gerçekçi iş koşulları altında blok zincir platformunun saniyede bir milyon işlem gerçekleştirme kapasitesi olduğunu ve işlemlerin iki saniyeden daha kısa sürede sonuçlandırılıabilme kapasitesi olduğunu gösterdi.

 

Tokyo merkezli MUFG’nin ve Akamai’nin ödeme ağı platformu, 2018 mali yılında işlem yapmaya başlayacak. Bir iletişim ağı olarak işlev gören arayüze sahip olacak platform, işlem başına ödeme ve mikro ödemeler gibi Nesnelerin İnterneti (IoT) ödeme yöntemlerine izin verecek .

Geçtiğimiz hafta, dünyanın en büyük beşinci bankası olan MUFG’nin bankacılık birimi, 2019 yılına kadar kendi kripto parası, MUFG Coin’i denemeyi planladığını açıkladı. Banka, 2016 yılından beri kendi kripto para birimini yaratmayı planlıyor.

 

 

Kaynak: