Aklımızı “Şimdilik” Bir Kenara Koyalım. Kripto Parada Yeni Trend: Astroloji Yatırım Danışmanlığı

İster saçmalık ister sözde bilim ya da kitlesel bir kültürel yanılsama olarak adlandırın, insanların astrolojiye inandığı gerçeği inkâr edilemez. Birçok ülkede astrolojiye inanç büyük yüzdelerle ölçülüyor. Gelecekten tüyo alma hevesi kaynaklı astroloji büyük bir endüstriye dönüşmüş durumda. Şimdi ise insanlar burçlarına göre Bitcoin satın alma kararı alıyorlar.

 

ÖNEMLİ NOT: Bu haberde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemektedir ve şunu da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk‘ün sözleri ile vurgulamak isteriz, “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir”

 

BİTOLOJİ ÜZERİNE GEZEGENSEL HAREKETLER

Sahadaki uzmanlara göre, gezegensel pozisyonlarda yakın bir değişim var. Uranüs Koç’tan Boğa’ya hareket ediyor.

Uranüs gezegeni, inanlara, gelecekteki paradigma kaymasına sebep olacak bir devrimi simgeliyor. Boğa bir toprak burcu olmasıyla birlikte, bu bekçi değişimi, finans, tarım, iklim ve benzeri şeyleri tetikliyor

Günümüzde, özellikle kripto para ve Bitcoin, finansal alanda önemli bir konumda. Bunun yanında, bazı astrologlar, bu bir numaralı kripto paranın, finans piyasasında devrim yapmak üzere olduğunu öne sürüyorlar. Bu düşünceyle hareket eden inananlar, başka bir boğa koşusu (Bull Run) beklentisiyle Bitcoin satın alıyorlar. Burcun ve hareketin temel sembolü boğa olması işleri ilginçleştiriyor.

BÜYÜYEN TREND

Bitcoin’in doğası gereği, yerleşik bir modele dayanarak tahminler yapılması zor. Bu nedenle, çoğu acemi yatırımcılar, kafa karıştırıcı grafiklerle, “uzman tavsiyesi” gibi yollarla ilerlerken karşılarına yeni bir yol çıktı. Şimdiki yol burçlar gibi görünüyor. Astrolojinin savunucuları, önceki gezegensel hareketler ile yıllar içinde meydana gelen birkaç hızlı artışın arasındaki korelasyona işaret ediyor.

Örneğin, Koç’a gelen son Uranüs dönümü tüm dünyada toplumsal hareketlerin yükselişini gördü. Koç aktivizmi ve bireyselliği temsil ediyor ve önceki yedi yılda dünya Arap Baharını, Occupy Wall Street’i ve birçok sosyal adalet hareketini tecrübe etti acaba tesadüf mü? Uranüs yedi yılda bir değişir ve bir sonraki değişim bu hafta gerçekleşiyor.

Son zamanlarda, eski NFL yıldızı Ricky Williams, astrolojinin yatırım kararlarında büyük rol oynadığını açıkladı. Williams ayrıca, Uranüs Boğa’ya girmek üzere olduğu için Bitcoine yatırım yaptığını da söyledi.

Ayrıca finansal analizci Raymond Merriman’a göre, gezegen döngüleri ve insan aktivitesi arasında bir korelasyon var.

Acaba yakında, yatırım yaptığı kripto para için büyük risk sermayesi gruplarına fonlamaları için büyü yapanlar da çıkacak mı? Yoksa zaten yapıldı mı? Acaba kim olduğunu bilmediğimiz Satoshi Nakamoto bir büyücü mü?

AKLIN VE BİLİMİN YOLUNU KAYBETMEMENİZ DİLEĞİYLE!

 

 

Kaynak: